Cuma, 10 Kasım 2017 15:19

GECE HAYATI HAFTA SONUNDA YAŞANIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GECE HAYATI HAFTA SONUNDA YAŞANIYOR

Didim’de turizm sezonunnun sona ermesinin ardından sessizliğe bürünen Altınkum’da eğlence sektörü  bir çok cafe ve barın yaza kadar kapanmasına rağmen hafta sonu Didimlilere hizmet eden bazı türküevleri ve barlar hafta sonu Didimlileri sanatçılarıyla buluşturuyor.

Bu barlardan Eflatun kendi müzik gurupları ile hafta sonu Didimlilere kapılarını açıyor, Erdal Musa ve Öz Lem’in sahne aldığı Eflatun yaz aylarında da birçok ünlü sesi konuk etmişti.  , Ehl-i Dem Türküevi yeni Açılmasına rağmen dikkat çeken türkücüleri yaz aylarında konuk etmişti şimdi de  yerel sanatçılarla hafta sonunu şenlendiriyor.

Salaş ve temiz bir mekan arayanlar için 10a Balıkcı Usta’m sanat müziği dinleterek müşterilerine hizmet ediyor. Tüm diğer işyerleri aksine Pazartesi günleri tail yapan Balıkçı utsa hergün açık işletmelerden birisi.

Pesgasus Türkü evi zaman zaman dışardan sanatçı getirse de yerel sanatçılarla kapılarını hafta sonu müzüklü olarak  açıyor. Hergün açık olan Pegasus’ta müzik sadece hafta sonları var.

 

Bu hafta sonu Sanatcı Gönül Bartu’yu ağırladı. İşletmeciler Kış boyunca görüşmelerini tamamladıkları sanatçılardan Hüseyin Karakuş, Gurup Abdal ve Aynur Bolta2ı da önümüzdeki günlerde Didimlilerle buluşturacak.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git