14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 14 Kasım 2017 14:52

DEĞİŞİM VE YENİLİK DİYE YOLA ÇIKTIK, SÖYLENTİLERE MARUZ KALIYORUZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DEĞİŞİM VE YENİLİK DİYE YOLA ÇIKTIK, SÖYLENTİLERE MARUZ KALIYORUZ

Geçtiğimiz hafta Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasına başkan adayı olduğunu açıklayan Şerif Erul kendisi ve ekibi hakkında bazı olumsuz söylemler yayıldığını iddia ederek bir basın bildirisi yayınladı.

Erul, özellikle kendi mesleği de olan berberlik ve kuaförlerin sorunlarının çözümüne kendisinin destek değil köstek olduğu benzeri söylentilere cevap verdiği açıklamasında şunları söyledi.

“Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına adaylığımın ardından kamuoyunda ve esnaflar arasında gelişen süreçte bir takım dedikodular konuşulmaya başlandı. Uzun bir süredir çalışmasını yürüttüğüm Oda başkanlığı çalışması sürecinde bir çok dedikodulara maruz kalmama rağmen, tüm bu olumsuzluklara kulaklarımı tıkayıp bildiğim yolda ilerledim. Yalnız 2014 yılında oda yönetim kurulu seçilmemin ardından mesleğin olan Berberlerin ve yan kolu durumunda olan Kuaförlerin sorunlarını yakından takip ederek süreç içerisinde de ilk kez onlarla toplantı yaptım ve sorunlarını birinci ağızdan dinledim.

Meslektaşlarıma yönelik attığım bu adım o dönem herkesin takdirini kazanmış ve bu bazı sorunları da yüz yüze konuşma imkanı da doğurmuştu. Görüyorum ki o dönemden bu güne kadar sadece berber ve kuaförlerin değil tüm esnaf ve sanatkârımızın sorunlarıyla yakında ilgilenmeye çalışmama rağmen, son günlerde özellikle şahsımın ağzında çıkmayan beyanlar malum çevrelerce dile getirilmeye başlandı.”

hafta Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasına başkan adayı  Şerif Erul; “Özellikler berber ve kuaförler camiasında yaşanılan bazı kronik sorunları sanki benim çözmek istemediğim ya da sorunun benden çıkıyormuş gibi asılsız dedikodular aldı başını gidiyor. Biz bu tür dedikoduların kim ya da kimlerce çıkarıldığını biliyoruz. Biz bunları biliyoruz fakat bu ortaya atılan iddialarla ilgili de nasıl bir çalışma yürüttüğümüzü de meslektaşlarım farkındadır. Seçim döneminde bu tür dedikoduların çıkmasını doğal olarak karşılamama rağmen, mesnetsiz iddialar şahsımı da derinden üzmektedir. Ortaya atılan bu iddiaları bizleri daha da şevklendirirken, süreç içerisinde esnaf ve sanatkarımızın dedikodulara kulak asmamalarını istiyoruz. Öğrenmek ya da bilgi almak istedikleri durumlarda her zaman onların yanında ve hizmetindeyiz. Şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız “Değişim ve Yenilik” sloganıyla esnaf ve sanatkarımızdan aldığımız güçle çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz” sözleriyle bildirisini tamamladı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü