14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 14 Kasım 2017 14:54

3 Aralık Engelliler Gününe Özel Etkinlik

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

3 Aralık Engelliler Gününe Özel Etkinlik

Didim  Yöresi Engelliler Derneği  (DİYED) 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel yapılacak olan etkinliğe,  kendisinde engelli olan ve çeşitli sinema filmlerinde rol alan Muratcan Bozarslan’ı konuşmacı olarak davet etti.

DİYED bu yıl ‘’DİYED’’ 3 Aralık Engelliler Gününe Özel Etkinlik Düzenliyor.

Didim Beach Otelde düzenleyeceği etkinliğe sinema sanatçısı Murat Can Bozarslan'ı da davet etti.

3 Aralık 2017 Pazar günü düzenlenecek olan etkinlikte çeşitli etkinlikler yapılacak, DİYED'in oluşturduğu Engelsiz Koronun şarkılarıyla başlayacak olan gece de Dernek Başkanı Bedri Altıntaş bir konuşma yapacak ve ardından protokolün konuşmaları ile sürecek ve müzikli eğlenceler ve çekilişlerin yapılacağı  gecenin önemli konuğu Murat Can Bozarslan'da bir konuşma yapacak ve bir engelli olarak sürdürdüğü 4 yıllık deneyiminden yola çıkarak  kendi gözünden yaşadıklarını anlatacak.

“Muratcan  Bozarslan; beni bu çok özel davete layık gören Didim Ve Yöresi Engelliler Dernek Başkanı Bedri Altıntaş ve Başkan yardımcısı Nejla Eroğlu’na sonsuz teşekkür ediyorum. Tüm dostlarımı aramızda görmekten mutluluk duyacağım. ‘Engeller el ele verilse azalır. 4 yıl felçli kaldığım hayat hikâyemi anlatan sinema filmini çektiğimde, Allah'ın izniyle Türkiye’ de 8,5 engelli kardeşimiz biletsiz izleyebilecekler’’ dedi.

 

DİYED Kermes’e Hazırlanıyor

Didim Yöresi Engelliler Derneği daha önce duyurusunu yaptığı ancak hava muhalefeti dolayısıyla ertelediği kermesini 22 Kasım Çarşamba günü Merkez Camii önünde yapacak. Dernekten yapılan duyuru da  DİYED  yararına yapılacak olan kermes etkinliğine yiyecek ve içecek için tüm dostlarımızın desteğinin beklendiğini duyurdu.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü