14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 18 Kasım 2017 12:32

“NE DESEYDİK SAVAŞ MI İSTESEYDİK”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“NE DESEYDİK SAVAŞ MI İSTESEYDİK”

Barış ve Gülzade Öğretmen’e Adliye Önünde Destek

Eğitim Sen Didim  Aydın Şubesi üyeleri, Gülzade Bozkır ve Barış Bozkır’ın yargılandıkları davanın ilk duruşması yapıldı.  Didim Emniyetin, yaptıkları yasal eylemleri terör propagandasına dönüştürdüğünü iddia eden Barış ve Gülzade Bozkır çifti, “Silahlar sussun barış konuşsun dediğimiz için yargılandıklarını” iddia ettiler.

Mahkeme Öncesi kendilerine destek için adliyeye gelen Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Kadir Özdemir ve Didim’den çok sayıda kadın da davayı izlemek için Aydın Adliyesine gittiler.

Eğitim Sen aydın Şube Başkanı Mehmet Özdemir burada yaptığı açıklamada Kumpas kurularak kamu çalışanları hakkında dava açıldığını söyledi ve “15 yıllık AKP iktidarı döneminde Türkiye'nin yaşamadığı kötülük kalmamıştır. Türkiye bu iktidar döneminde kurumların içerisi boşaltılmış, daha düne kadar birlikte yol yürüdükleri yol arkadaşları ile davaları uğruna bu ülkede yaşayan bizler gibi insanlara kurdukları ve uydurdukları kumpaslarla yapmadıkları kötülükler kalmamıştır. “ dedi.

Özdemir, “Aydın’da yargılanan üyelerimiz Gülzade ve Barış Bozkır, Ankara’da yargılanmakta olan üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakç’ya, AKP/FETÖ kumpasları ile dava açılmış, bunların yalan iftira ve düzmece iddianameleri ile yargılanmaktadırlar. Burada tekrar iktidara seslenmek istiyoruz. Sizlerin zorlama ve dayatmalarınızla yargılanmakta olan üyelerimiz haklı oldukları davalarında onurlu bir şekilde kazanarak çıkacaklardır” diyerek sözlerine son verdi.

Mahkeme öncesi sosyal medyadan bir açıklama yapan,  Barış Bozkır ve Gülzade Bozkır dava sürecinin 155’e yapılan isimsiz bir ihbarla başladığını ancak dava dosyasında komediye benzer fezlekeler bulunduğunu söyledi ve 1 Eyül Barış gününde barış istemem terör propagandasıymış ne diyeydim, savaş mı deseydik ifadelerini kullandı ve Sendikamın katıldığı tüm yasal eylemlere katıldım ve akademik demokratik haklarımız ve ekonomik haklarımız için eylemlere katıldım ve katılmaya devam edeceğim, ancak dava konusu olan ihbarda adım doğru soyadım yanlış, görevimin öğretmenlik olduğu doğru görev yerim yanlış bundan da anlaşılıyor ki tamamen düzmece bir fezleke ile  dava açılmış,   daha önce beraat ettiğim dava bile dosyada yeniden suçmuş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Açıklaması yaptı.

Öğretmen Barış  Bozkır: Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için ülkemizde ve tüm dünyada kimse akşamları aç uyumasın, Barış olsun mutlu olsun diye yola çıkan insanlarız. Eşimle birlikte çok sevdiğimiz öğretmenlik mesleğinden 25 Ocak ta açığa alındık. Ardından 7 Şubat'ta ben ihraç edildim. Bu haksızlığa boyun eğmedim alanlarda işimi istedim” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü