14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 21 Kasım 2017 13:18

ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI HAZIR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI HAZIR

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım 12 Eylül 1982’den beri Öğretmenler günü olarak kutlanıyor.

Didim’de de bu yıl kutlanacak olan öğretmenler günü programı belli oldu. Saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanında başlayacak olan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir tarafından Anıta çelenk bırakılacak.

Saat 10.30’da Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezindeki programla devam edecek olan törenlerde Öğretmenler günü dolayısıyla okullar arasında yapılan resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verilecek ve öğrencilerin hazırladıkları programlarla kutlamalar devam edecek.

Didim’deki okullarda da 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek öğrenciler tarafından düzenlenecek olan etkinliklerde öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenlere duyulan saygı ve sevgi gösterilecek.

 

Ülkemizde kutlanan 24 Kasım Öğretmenler günü pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü