14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 21 Kasım 2017 13:18

“NATO’DAN ÇIKALIM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDELİM”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“NATO’DAN ÇIKALIM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDELİM”

Didim Vatan Partisi ilçe Başkanı Bülent Boyer geçtiğimiz hafta NATO toplantısında  Atatürk’ü resminin bulunduğu bir planda düşman olarak gösterilmesi üzerine gösterilen tepkilerden sonra NATO yetkililerinin özür dilenmesi kabul etmeyerek buna benzer olayların bölünmüş Türkiye haritası ile yapıldığını da hatırlattı ve “NATO’dan Çıkalım Bağımsız Türkiye’yi İnşa Edelim” önerisini sundu.

Bülent Boyer yayınladığı basın bildirisinde  şu görüşlere yer verdi: “ NATO’nun Norveç’te düzenlediği tatbikatta düşman tablosu içerisinde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterilmesi, Batı dünyasının şımarıklığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, Vatan Partisi olarak NATO’nun bu düşmanca tutumuna hiç şaşırmadık.1952 yılında üyesi olduğumuz NATO, Türkiye’ye yönelik tehditler karşısında Türkiye’yi korumak bir yana, ülkemize yönelen tehdidin ta kendisi olmuştur. 65 yıldır ülkemiz ABD ve NATO kaynaklı tehditlerle mücadele etmektedir.

Norveç’te yaşanan olay, malumun yeniden ilanıdır. Bu ilk değildir ve son olmayacaktır. NATO, defalarca Türkiye düşmanı eylemlerde bulunmuş bir askeri ittifaktır.

NATO’nun ülkemize karşı düşmanca eylemlerini vatandaşlarımız da hatırlayacaktır.

2 Ekim 1992’de “Kararlılık Gösterisi” isimli NATO tatbikatında Saratoga isimli ABD savaş gemisi Muavenet isimli savaş gemimizi sözde yanlışlıkla vurmuş, gemi komutanımız dâhil 5 askerimizi şehit etmişti.

NATO’nun gerçek sahibi olan Amerika Birleşik Devletleri 15 Ağustos 2002’de tarihinin en kapsamlı askeri tatbikatı olan ve senaryosu “Türkiye’nin işgali” biçiminde hazırlanan “Bin Yılın Meydan Okuması” tatbikatını Nevada çölünde gerçekleştirmişti.

2006 Eylülünde Roma’daki NATO Savunma Kolejinde brifing veren bir Amerikalı albay perdeye, bölünmüş bir Türkiye haritası yansıttı. Subaylarımız toplantıyı terk etti. NATO konuyu yine bir özürle geçiştirdi.

Daha 2 hafta önce ABD öncülüğünde Yunanistan’da gerçekleştirilen “Artemis” isimli tatbikatın hedefinin Türkiye olduğu, basınımızda yer aldı.

Yine son dönemde PKK’ya verilen 3.500 tır silahın arkasından NATO’nun önder ülkesi Amerika çıkmaktadır. Bakıyorsunuz bir başka terör örgütü olan FETÖ’nün  arkasından  yine Amerika çıkmaktadır.

Bu ülkeyi yönetenler ülkemize yönelik bu tehdidi daha ne kadar görmezden gelecek? Sahte özürlerine kanacak mıyız ya da cesur bir adım atıp NATO’dan çıkacak mıyız? İşte sorulması gereken soru tam da budur. Bunu, Türkiye’nin menfaatlerinden yana olan herkesin düşünmesi ve sorgulaması gerekir. Fiilen bir NATO üyesi olmadığımız artık açıktır. Öyleyse resmi anlamda da bu ittifaktan ayrılmalı ve kendi güvenlik politikalarımızı geliştirmeliyiz.

Vatan Partisi, programına NATO’dan ayrılmayı yazmıştır. Programımızın 15. maddesi şöyledir; “Topraklarımız üzerinde yabancı üs ve asker bulunmasına izin verilmeyecek, güvenliğimizi ve komşularımızı tehdit eden ikili antlaşmalar kaldırılacaktır. Türkiye, NATO’dan çekilecek, emperyalist askeri ittifaklara katılmayacaktır.”

Boyer,  basın bildirisinin son bölümünde ise çözüm önerisi olarak NATO’dan çıkma görüşünü paylaştı ve açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Maalesef mecliste yer alan bütün partilerin programında NATO’ya sadakat vardır. Bugün Türkiye,  NATO’ya bağlı kalarak hiçbir sorununu çözemez. Aksine NATO’ya bağlı kalmak ülkemize zarar verir, vatan bütünlüğümüz tehdit altında kalmaya devam eder.

Türk milletinden, vatanımızın bütünlüğünden yana olan her kurum ve siyasi parti aynı tutumu almalı ve birlik beraberlik içerisinde Türkiye’mizi yeniden bağımsızlığına kavuşturmalıyız.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü