14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 21 Kasım 2017 15:17

Didim Art Atölyeye Sığmıyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Art Atölyeye Sığmıyor

Didim Belediyesi’nin açtığı Art Sanat Atölyesi’nde resim severlerden oluşan bir grup ressam, atölyede çalışmalarını yapıp, bazı dönemler satışa açık şekilde sergi açıyor.

6 yıldır faaliyette olan bu küçük atölyede her dönem atölye çalışmalarına; daha önceden eğitim alan ve yıllardır resim üzerine uğraşan kişiler katılıp, çalışmalar yapıyor. Bazı dönemler sergi açarak yaptığı çalışmaları atışa sunuyorlar. Daha önce de Vegan Festivali’nde ve Remax Emlak Ofis önünde sergi açılmış, yağlı boya çalışmaları satışa sunulmuştu.

Resim gurubunun en eski üyelerinden olan Vildan Devecioğlu’nun gazetemize yaptığı açıklamaya göre; Daha fazla kişinin de katılmak istediği fakat atölye çok küçük olduğu için ancak 14 kişinin kabul edilebildiği bildirildi.

Sanat atölyesinde tamamı kadın olan üyeleri uzun zamandır resimle uğraştıkları için kendilerinin profesyonel olma yolunda desteklenmesini istiyorlar ve daha rahat çalışacakları bir mekan istiyorlar. Zaman zaman sokakta sergi açmaktan dolayış rahatsızlık yaşadıklarını, tabloların düşme, yağmurda ıslanma veya güneşten solma sıkıntısı yaşadıklarını da belirten gurup üyeleri belediyeden bu konuda yardım istiyorlar.

Didim’de bir resim galerini sıkıntısından bahseden Didim Art gurubu üyeleri tüm sanatsal faaliyetler yetebilecek daha büyük kültür merkezinin Didim için artık zorunluluk olduğunda belirttiler.

Hobi olarak resim çalışması yapsalar da pahalı malzemeleri olmasından yakınan üyeler böyle bir galeri olması durumunda yaptıkları eserlerini satacak ortamında yaratılasını da istiyorlar. İki hafta önce başlayan çalışmalarındaki kadın temalı resimlerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sergi açmayı planlıyorlar.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü