19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 27 Ağustos 2014 17:09

AVRUPALI ÖĞRENCİLER ODTÜ AKADEMİSYENLERİYLE DİDİM TİCARET ODASI’NDA BİR ARAYA GELİYOR!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AVRUPALI ÖĞRENCİLER ODTÜ AKADEMİSYENLERİYLE DİDİM TİCARET ODASI’NDA BİR ARAYA GELİYOR!

ODTÜ’de 2006 yılından beri faaliyet göstermekte olan BEST Ankara (Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu Ankara) 25 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında, bu sene altıncısını düzenleyeceği akademik yaz kursunu Didim’de gerçekleştiriyor.

Avrupa çapında 33 ülke ve 95 üniversitedeki yerel BEST grupları tarafından gerçekleştirilen Akademik yaz kursu,  bu üniversitelerdeki öğrencilerin bir araya gelmesini, belirlenen konular hakkında temel eğitimler almasını ve uluslararası eğitim ortamı oluşmasını amaçlayan dört mevsim akademik kurslarından sadece biri olarak biliniyor.

BEST Ankara’nın bu seneki akademik yaz kursunun konusu ise Rüzgar Türbinleri... Hazırlıkları 9 ay önce başlayan kursun 22 katılımcısı Avrupa’nın farklı şehirlerinden gelen 200’ü aşkın başvuru arasından seçildi.

Kursun resmi açılışı 26 Ağustos Salı günü Didim Ticaret Odası’nda, konu hakkındaki dersleri de verecek olan ODTÜ akademisyenlerinden Doç. Dr. Oğuz Uzol’un katılımıyla gerçekleştirildi. 10 gün sürecek olan etkinlik; Didim Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen dersler, Ayen Enerji bünyesindeki Akbük Rüzgar Enerji Santrali’ne yapılacak teknik gezi, Borusan Enerji Rüzgar Mühendisliği Müdürü Emre Orhan’ın sunumu ve çeşitli akademik etkinliklerle devam edecek.

TİCARET ODASINI ZİYARET

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi Genel Müdürü Doç. Dr. Oğuz Uzol beraberinde etkinliğin akademik sorumluları İpek Başar ve Berkay Karsan ile Didim Ticaret Odası Yönetimini ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürol Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Gümüş, Mekin Subaşı ve Mehmet Urgancı ile Rüzgâr Enerjisi Teknolojileri hakkında bilgiler paylaşan Oğuz Uzol, Didim’i seçme sebeplerinin bu bölgede bulunan Rüzgar Enerji Santrallerinin varlığı olduğunu belirterek Yönetim Kuruluna kendilerini misafir etmelerinden dolayı teşekkür etti.

Akademik Sorumluları İpek Başar ve Berkay Karsan Aralarında çeşitli ülkelerden gelen yabancı öğrenciler misafir ettiklerini belirterek oldukça verimli dersler yaptıklarını söyledi.

Başkan Şaban Üstündağ kapılarının böyle etkinlikler için her zaman açık olduğunu, öğrencileri misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

BEST HAKKINDA BİLGİ

BEST 1989'dan beri büyümekte olan, kâr amacı gütmeyen, apolitik bir öğrenci topluluğudur. Kuruluşundan beri amacı, Avrupa çapında öğrencileri değişim programları, mühendislik yarışmaları, akademik kurslar ve daha birçok etkinlik düzenleyip bir araya getirerek kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamak, öğrenci-üniversite-şirket üçgenini güçlendirmek ve öğrencilere kariyer olanakları sağlamaktır. Bugün BEST 33 ülke ve 95 üniversitede faaliyet göstermektedir. BEST Ankara 2006 yılından beri bu organizasyonda yer almakta olup düzenlediği sayısız etkinlikle BEST hizmetlerini ODTÜ'lü öğrencilere sunmakta ve büyümeye devam etmektedir

Habere : Hüseyin Çalışkan

 

Son değişiklik Salı, 02 Eylül 2014 13:11
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü