17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 07 Ekim 2014 15:33

TİCARET ODASINDA ‘İSTİFA’ KRİZİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TİCARET ODASINDA ‘İSTİFA’ KRİZİ

Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi Turizmci Hikmet Atilla Ticaret Odası bünyesinde kurulan Kültür, Turizm-Dış İlişkiler Komisyonu’ndan 22 Eylül tarihinde istifa etti. Atilla’nın komisyondan istifasını 2 Ekim tarihinde öğrendiğini sosyal medya hesabından paylaşan DTO Meclis Başkanı ve Kültür, Turizm-Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Hilmi Yıldırım, yazılı istifanın tarafına bildirilmeyişinden dolayı ‘soruşturma’ başlatacağını belirterek , soruşturmanın ‘gelinmiş anlayışın kırılma noktası’ olacağını ifade etti. 

 

Didim Ticaret Odasında Turizm Gurubundan Meclis Üyesi seçilen turizmci Hikmet Atilla, 22 Eylül 2014 tarihinde Başkan Yardımcısı ve sekretaryalığını yürüttüğü kurulan Kültür, Turizm-Dış İlişkiler Komisyonu’ndan istifa etti. 
Atilla’nın ‘Komisyonda ciddi bir faaliyet olmadığı’ gerekçesi ile 22 Eylül 2014 tarihinde yazılı olarak sunduğu istifasını 12 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen mecliste “ben bu komisyonun başkan yardımcısı değil sadece sekretaryalığını yürüttüm artık yokum, istifa ettim” sözleri ile dile getirdiği öğrenildi. 
SORUŞTURMA BAŞLATACAĞIM, BU ANLAYIŞ KIRILACAK
Hikmet Atilla’nın yazılı istifasının tarafına iletilmediği ve mecliste dile getirdiği ifadeleri ciddi olarak algılamadığını ifade eden Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. 
Yıldırım, açıklamasında “Sayın Hikmet ATİLLA'nın bu komisyondan 25 Ağustos tarihinde yazılı bir dilekçe ile istifa ettiğini tesadüfen bu gün yani 2 Ekim tarihinde üzülerek öğrendim. Kendisi 12 Ekim tarihindeki meclis toplantısında laf arasında ben bu komisyonun başkan yardımcısı değil sadece sekrataryalığını yürüttüm artık yokum, istifa ettim demişti, fakat ben bunun o anda söylenmiş bir söz olduğunu düşündüm. Meğer gerçekmiş ve bu istifa Hikmet beyin bir an dil ucuyla ifade ettiği tarihten 19 gün evvel gerçekleşmiş. Meclis Başkanı olmama ve komisyon çalışmalarından bizzat haberdar olmam gerekirken bu yazılı istifanın bana bildirilmeyişi ile ilgili gerekli soruşturmayı başlatacağım. Gelişen bu durum Ticaret Odasında alışa gelinmiş anlayışın kırılacağının da başlangıcı olacağını bildirmek isterim. Sayın Hikmet Atilla Beye bir yıldır komisyonumuza yapmış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ederim. Kendisi son derece başarılı ve çalışma azmi ile dolu bir insandır. Strateji komisyonunda da çok faydalı olacaktır” ifadelerine yer verdi. 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü