18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 20 Eylül 2016 16:22

Yok böyle birşey...

Yazan  Ergun Korkmaz

Yok böyle birşey...

"AYDEM yıllardan beri bir sorunu çözemedi.

Efeler Mahallesinde 1543'deki Didimtur, Onuncuköy ve devamındaki sitelere 9 yıldan beri aynı sözler “O bölgede sorun var, yatırım programına aldık, en kısa zamanda sorunu çözeceğiz” 9 yıl evvelki müdürde aynı lafı söylüyordu, şimdiki müdür de.

Yağmur yağdı mı, şimşek çaktı mı, az biraz nem oldu mu elektrik kesilmezse. Nerdeyse, AYDEM’e bir kilo tatlı alıp teşekküre gidecek millet.

Günde 3 kere elektrik arızası olur mu demeyin, oluyor. Hem de bazıları saatlerce yapılmıyor. Kışın herkes klima ile ısındığından saatlerce elektrik olmadığını düşünün. İnsanın hastası olur. küçük çocukları olur. vs. vs. Vatandaş saatlerce donuyor. AYDEM’in vatandaşı mağdur etmeye hiç hakkı yok.

En son dün sabah 6,45 de elekterik kesildi saat 9,30 oldu arıza giderilmedi. AYDEM’e gittim müdür beyefendiye sorunu anlatır anlatmaz “O bölgede sorun var, yatırım programına aldık, en kısa zamanda sorunu çözeceğiz” diyor 9 sene önce de aynı laf, 9 yıl geçti hala aynı laf. Bu zihniyetle, AYDEM’in bu gidişi ile 9 sene daha arızayı çözemez.

Yani o bölgede arıza yıllardan beri olduğundan, defalarca şikayetler. uyarılar yapıldığı için AYDEM deçalışanlar kadar çok alışmış ki, o kadar çok pişkinler ki.

 

Devamlı elektrik kesiliyor diyorum.

Müdür bey “Arada bir kesiliyor” diyor

 

O mevkide oturanların hepsi salak, tek akıllı AYDEM’im müdürü.

Milletin her gün defalarca yaşadığı sorunu, AYDEM’İn müdür oturduğu masadan bizler-den daha iyi biliyor. Tipik Memur anlata-cağınız.

Sabah 6,45 de kesildi, saat 9,30 oldu elektrik yok diyorum.

Gelir diyor.

Yapacağınız işi değip çıkıp gazeteye geliyorum, 5 dakika sonra eve telefon ediyorum, durum ne diye.

Aaaa, AYDEM çalışanları yeni gelmiş.

AYDEM ile Gazete arası 100 metre.

AYDEM’in müdürü hemen göndermedi ya!

Tesadüftür herhalde.

Yada, Elektrik ilk kesildiğinde arandığında. (AYDEM’in merkezi Denizli’de ya.) Arız servisi baktı, Didim dekiler bu işi be-ceremeyecekler diye, herhalde Denizli’den gönderdiler diye düşünüyorum. Çünkü 2.45 dakikada ancak Denizliden gelinir.

Tam bu yazıyı yazarken de Gazetenin Elektrikleri kesildi. Ne zaman gelir bilinmez. Bilgisayarımın güç kaynağı bitmeden kısa keseyim.

Didim’de kış geldi Elektrik kesintilerine hazırlıklı olun. Yağmur yağdığında, şimşek çaktığında elektrik kesilince AYDEM’i arayıp rahatsız etmeyin. Defalarca da arayıp sinirlerinizi gerip, şekerinizi yükseltmeye değmez.

 

Benden söylemesi.

Son değişiklik Salı, 20 Eylül 2016 16:34
Ergun Korkmaz

Ergun Korkmaz

Ergun Korkmaz