24 Nisan 2014

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Mayıs 2013 15:08

Didim’in Muhalefeti Verimsiz, İktidarı Verem Eder

Yazan  Ergun Korkmaz

 

Didim’de Al iktidarı, çarp muhalefete. AK muhalefeti, çarp iktidara. Sonuç sıfır çıkar.

Çarpsan da, toplasan da bir çıkmaz. Anketlerdeki sonuçlara baktın mı, sayıların sonu yok.

 

 

Muhalefet tarafına gelince:

Didim AK Parti İlçe Ba(ş)kanı H. ERBAŞ, muhalefete su faturası ile başladı.

“Bu ay ne kadar su faturası ödediniz? Türkiyenin en pahalı içme suyunu Didimliler kullanıyor. AK Parti belediyeciliğinde pahalı su kullanmaktan kurtulacaksınız” diye, Didim’in her yerine bilboardlara yazmışlar ve telefonlara e-posta gönderiyor.

“Bu ay ne kadar su faturası ödediniz?” diye soruyor.

“Sen partinin gecikmiş su, elektrik borçlarını ödedin mi de, bana soruyorsun?” Diye sorsalar, Didim AK Parti İlçe Ba(ş)kanı H. ERBAŞ, ne der acaba?

“Türkiyenin en pahalı içme suyunu Didimliler kullanıyor muş.”

Biz gazetemizde yıllar önce yazdık. “Türkiye’nin en pahalı suyu ile, çay yapamıyoruz. Arıtmadan içemiyoruz. Banyo yapsak saçlarımız kazık gibi oluyor.  Sadece tuvalette kullanırken sorun yok, Vs. Vs....” Diye Türkiye'nin en pahalı suyunu biz kullanıyoruz diye yazmıştık.

AK Parti İlçe Ba(ş)kanı H. Erbaş, Amerika’yı yeniden keşvetti tebrikler.

Yeni farketmesinin sebebi KİPA’ya su faturası fazla gelmiş olduğundan dır belki de. Derdi vatandaş olsaydı bizim gibi çoook önceden bilirdi, Didim’de suyun pahalı olduğunu.

“AK Parti belediyeciliğinde pahalı su kullanmaktan kurtulacaksınız” sözüne gelince.

Kendi seçmenine söz verip, sonradan sözünden dönen, yalan konuşan birinin sözüne kim inanır?

CHP yönetimi yıllarca su fiatlarına zam üstüne zam yaptı, yetmedi su hattı olmayan, su sorununu artezyen ile halleden sitelere, atık su fiatının yanına, hat bakım ücreti aldı ve almaya da devam ediyor. Yani hat yok, bakım ücreti alıyor belediyemiz. Bu güne kadar ses çıkarmayanlar, bu gün siyaset olsun diye, yıllardan beri yaşadığımız sorunları, sanki yeniymiş gibi gündeme getirerek muhalefet yapmaya çalışan, AK Parti İlçe Ba(ş)kanına, Didimliler gülüyor ve ciddiye bile almıyor.

Didimliler bu ücretleri ödemekten alıştı, kimse sorun yapmıyor artık. Ama ne hikmetse AK Parti İlçe Ba(ş)kanı H.Erbaş, muhalefet olsun, torba dolsun diye gündem yaratmaya çalışıyor.

Didim'deki kaçak inşaatları gündeme getir de görelim.

Apollon Tapınağı'nın önünden geçen yol trafiğe açıldı gündeme getir de görelim.

75. Yıl Sanayi Çarşısını kurtarıyordun ne oldu, gündeme getir de görelim.

Gumuşoğlu’nun, Kirkevlerin orada yaptığı inşaatlar gündeme getir de görelim.

Garden Of San Otel'e yapılan kıyakları, usulsüzlükleri gündeme getir de görelim.

Yalı Caddesi geçen sene yapıldı, bu sene yeniden belediye işçileri düzenleniyor, gündeme getir de görelim.

KİPA’nın otoparkı bölünmüş yoldan nasıl giriş çıkış yaptığını gündeme getir de görelim.

Didim’deki CHP yönetimi her yaptığı rezalette, zeytinyağ gibi su üstüne çıkmayı başarmasının tek sebebi, karşısında adam gibi muhalefet yapacak birilerinin olmamasından kaynaklanıyor.

Bu kadar kötü yönetilen Didim de, CHP anketlerde önde gitmesi normaldir.

İktidar tarafına gelince:

CHP Aydın Milletvekili M. Lütfi Baydar Didim'de yaptığı konuşmada. “Didim'de AKP avucunu yalar" derken aslında, terbiyesinden öğle demiş. “Neresini” kasteddiğini EŞEK olmayan anlamıştır. Anlamak istemeyen bazı EŞEKlerde vardır  tabi.

“Belediye Başkan adaylıkları konusunda da mevcut belediye başkanları ile (Yoranlı KAMACI) yola devam edileceğinin sinyalini veren” M. Lütfi Baydar. Didim de çok eşek görmüş olacak ki, Didimlilere semer vurmayı uygun görmüş.

TEŞEKKÜR EDERİZ vekilim, Lütuf buyurdunuz.

 

Son değişiklik Cuma, 03 Mayıs 2013 23:24
Ergun Korkmaz

Ergun Korkmaz

Ergun Korkmaz

3 yorumlar

  • Yorum Bağlantısı KERİM Cumartesi, 04 Mayıs 2013 17:00 yazan KERİM

    NE ÇEKTİNBE ERGUNCUĞUM SEN BU H, ERBAŞTAN ÖMRÜNÜ YEDİN BE ÇOCUĞUM SANADA YAZIK DEĞİLMİ YAPMA BE ÇOCUĞUM KENDİNE BU KADAR EZİYET !!!!!!!

  • Yorum Bağlantısı Pathfinder Cumartesi, 04 Mayıs 2013 14:16 yazan Pathfinder

    Didim ve Akbük için tek çare, kendisi de çok istekli olan mimar Mehmet Erçin Sandalcı'nın AKP'den belediye başkanı yapılmasıdır. Gerisi boş çabadır. Hazretin bu görevi kabul etmesi için, gerekirse yurttaşlar olarak kendisine yalvarmaya hazırız. Eşi, zaten o camiadan / partiden geldiği için hemen kabul edecektir. Yani ailecek ikna olmaları zor olmayacaktır. Karadeniz kökenliler ve Alevilerin önemli kısmı desteklemeye her an hazırdır.

  • Yorum Bağlantısı ercan Cumartesi, 04 Mayıs 2013 07:54 yazan ercan

    ERGUN bey bahsettiğin konular arasında apollon tapınağının trafiğe açılması olayıyla ilgili,geçen lerde ismet kartalla konuştuk bu yol muhabetini,biliyorsun tapınağa girişte mobilya mağazaları var,aynen şöyle diyor biz imza topladık yetkililere ulaştırdık rahat olun o yol açılacak.ki işyerim orda olmasına rağmen yolun trafiğe kapalı olması gerektiğini söyledim,orasının onarılıp tamamen türizme açılması felan filan.ama boşuna kendini yorma be,uç beş muşlu ve samsunlu mutahit osman ayyıldız denen adam,ve inglizlerin parasıyla jiplere binen sonradan gören tayfası ve vizyonu projesi olmayan belediye mizle el ele vermiş bu tayfa didimi gittikçe geriye götürmeye devam ediyorlar.yani burdan ne köy olur nede kasaba

Yorum yapın

(*)ile belirtilen alanlar zorunludur.

İçeriklere yapılacak yorumlarda kesinlikle küfür, başka insanları rencide edici sözler, aşağılayıcı sözler ve müstehcen içerikli sözler kullanılamaz. Yapılan yorumlardan doğabilecek hukuki durumlardan tamamen yorumu yapan / yazıyı yazan kişi sorumlu olacaktır.