Aydın’ın Temmuz ayı trafik güvenliği değerlendirme raporu yayınlandı

Aydın Valiliği, trafik güvenliğinin artırılması ve korunma için Valiliğin gözetim ve denetiminde Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve Aydın İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 186.391 araç kontrol edilerek, bunlardan kusurlu bulunan 23.730 araca 15.290.362 TL para cezası kesildi.

04 Ağustos 2022 Perşembe 15:12
Aydın’ın Temmuz ayı trafik güvenliği değerlendirme raporu yayınlandı

Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 243 sürücü ve 1017 araç trafikten men edilirken, 428 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 Temmuz ayı içerisinde Aydın sınırlarında toplam 370 maddi hasarlı, 449 yaralamalı ve 3 ölümlü olmak üzere toplam 822 trafik kazası meydana geldi.
Bu kazalarda toplam 645 vatandaş yaralanırken, 3 vatandaş maalesef hayatını kaybetti. 
Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.” ifadelerine yer verildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ
     


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27