Orman Yangınları ile mücadele devam ediyor: yasağı delenlere ceza yağdı

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, Orman Yangınlarının Önlenmesine yönelik 01 Haziran – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında icra edilen devriye faaliyetlerinde Çine, Didim,  Efeler,  İncirliova, Karacasu, Kuşadası, Söke ve Yenipazar ilçelerinde toplamda 163 şahsa idari yaptırım kararı uygulandı.

02 Ağustos 2022 Salı 14:29
Orman Yangınları ile mücadele devam ediyor: yasağı delenlere ceza yağdı

Orman Yangınlarının Önlenmesine yönelik Didim,  Efeler,  İncirliova, Karacasu, Kuşadası, Söke ve Yenipazar ilçelerinde 68 şahsa girilmesi yasak ormanlık alana girdiğinden dolayı 39.508 TL, 76 şahsa yasak alanda mangal ateşi yakmak kabahatinden dolayı 44.156 TL, 12 şahsa temizlik amacıyla kuru ot yakma kabahatinden dolayı 6.975 TL, 3 şahsa çöp yakmak kabahatinden dolayı 1.743 TL ve 4 şahsa anız yakmak kabahatinden dolayı 2.324 TL olmak üzere toplam 163 şahsa 94.703 TL idari yaptırım kararı uygulandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Valiliği, “Orman yangınları ile mücadele kapsamında gerek havadan İHA’lar ile gerekse karadan Asayiş Komando Timleri, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Jandarma birlikleri ile sürekli kontrol ve denetimlere devam edilecekTİR. Geçtiğimiz dönem yaşanan üzücü orman yangınlarına sebebiyet vermemek için halkımızın duyarlı olması, anız, bahçe temizliği, çöp yangını, piknik, mangal ve benzeri sebeplerle ateş yakılmaması önem arz etmektedir.
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla her türlü suçla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27