Ormanlık alana giren 14 şahsa cezai işlem uygulandı

Aydın il genelinde orman yangınlarının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalarda ormanlık alana giren 14 şahsa cezai işlem uygulandı.

30 Haziran 2022 Perşembe 10:23
Ormanlık alana giren 14 şahsa cezai işlem uygulandı

Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;
Aydın İl Jandarma Komutanlığınca Orman Yangınlarının Önlenmesine yönelik icra edilen devriye faaliyetlerinde Efeler, Didim, İncirliova ve Kuşadası ilçelerinde (14) şahsa girilmesi yasak ormanlık alana girdiğinden dolayı (8.134 TL.), (7) şahsa yasak alanda mangal ateşi yakmak kabahatinden dolayı (4.067 TL.), (5) şahsa temizlik amacıyla kuru ot yakma kabahatinden dolayı (2.905 TL.) ve (2) şahsa anız yakmak kabahatinden dolayı (1.162 TL) olmak üzere toplam (16.268 TL) idari yaptırım kararı uygulanmıştır. 
Orman yangınları ile mücadele kapsamında gerek havadan İHA’lar ile gerekse karadan komando ve Jandarma birlikleri ile sürekli kontrol ve denetimlere devam edilecektir. Geçtiğimiz dönem yaşanan üzücü orman yangınlarına sebebiyet vermemek için halkımızın duyarlı olması, anız, bahçe temizliği, piknik ve benzeri sebeplerle ateş yakılmaması önem arz etmektedir.
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla her türlü suçla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27