Didim’de son günlerde konuşulan konu, İyi Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener’in Belediye çalışanı olması konusu idi, araya Belediye başkan Yardımcısı ve Zabıta amiri Murat Ha­cı­fet­ta­hoğ­lu’nun vurulması olayı araya girince geri planda kaldı. 

İyi Parti Didim İlçe Başkanı Vefa bey Belediye’nin şirketinde sigortalı çalışanı olduğu belgeleriyle ortaya çıkınca, İyi Parti Didim İlçe Başkanı Vefa  Berk Tezsezener sosyal medyadan açıklama yapmak zorunda kaldı.
Siyasi parti başkanının basın açıklamasını, sosyal medyadan yapması, kendisini ne kadar ciddiye alınıp alınmayacağını ortaya koyuyor. 
Konu kamuyu ilgilendirdiği için yazıyorum, yoksa kendisini ciddiye alacak bir durum yok.

İyi Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Bey’in sosyal medyadan yaptığı açıklamayı okuyalım : 
Kamuoyuna ; 2009 yılından itibaren bir fiil turizm ile ilgilenmiş, Hilton ve Marriott grupları dahil olmak üzere bir çok prestijli kurumda yöneticilik pozisyonunda görev almış 3 yabancı dil bilen ve 3 Üniversite diploması sahibi turizmci ve yönetici olarak Belediyemiz Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanımız ile birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalarla proje ve tecrübelerimi Belediyemize ait turistik işletmelerin faliyet alanları konusunda yapılan çalışmalara Yönetici olarak aktarıyorum. Bugün bazı sosyal medya haber platformlarında şahsım üzerinden  Bankamatik Memuru İlçe Başkanı manşeti ile ülkemizin umudu olmuş İYİ Partimizi ve ilçemizi marka kent yapma gayretiyle Didim’i dünyaya tanıtmayı hedef edinen belediyemizin kaçınılmaz yükselişlerine darbe vurmak için bir takım bilinçli yalan haberler yapılmış olduğuna üzülerek şahit oldum. İfa etmekte olduğum yöneticilik görevim aşikar olup yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Saygılarımla.” diyor, Didim İYİ Parti İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener. 

    - Vefa Berk Tezsezener,  2009 yılından itibaren bir fiil turizm ile ilgilenmiş, Hilton ve Marriott grupları dahil olmak üzere bir çok prestijli kurumda Turizmci ve yöneticilik pozisyonunda görev aldığını söylüyor.
Didim’de çalıştığın otelleri niye yazmıyorsun? 
En son Maril Otel’de (Diğer adıyla İkiz Kuleler) çalıştığını mesela.
Otellerde çalıştığın pozisyonlar, Muhasebe bölümü olduğunu herkes biliyor. Turizmci olmak bu kadar basit mi?

    - “3 yabancı dil bildiğini ve 3 Üniversite diploması sahibi ol. Sonra gel belediyenin şirketinde çalış. Diplomalara yazık değil mi?

Didim İYİ Parti İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener. Belediyenin Şirketine “çalışmalarıyla proje ve tecrübelerini  aktardığını “ söylüyor.  

    - Sayın Didim İYİ Parti İlçe Başkanı, çalıştığını iddia ettiği belediye şirketinin durumuna bakarsak, çalışmalarla proje ve tecrübelerin  3 yabancı dil, 3 Üniversite diploması pek yeterli olmamış gibi gözüküyor. Şirket zararda, Şirketi arpalık haline getirip el birliği ile batırdınız hala havalardasınız.

     Hepsini geç, Didim İYİ Parti İlçe Başkanlığını yürüt, belediye meclis üyesi ol, sonra belediyenin şirketinde maaşlı çalış. Sonra meclise gel patronunun çıkarları için her ay  mecliste el kaldır,  el indir. 
Ne ala siyaset.

Didim İYİ Parti İlçe Başkanı açıklamasının bir bölümünde,  “ülkemizin umudu olmuş İYİ Partimizi ve ilçemizi marka kent yapma gayretiyle Didim’i dünyaya tanıtmayı hedef edinen belediyemizin kaçınılmaz yükselişlerine darbe vurmak için bir takım bilinçli yalan haberler yapılmış” diyor.
Sen makamını şahsi çıkarların için kullan, sonra gazetecileri bilinçli yalan haber yapmakla suçla. Siyasilerin mantıklı cevap verecek sözü olmayınca,  yaptığı tek şey basına saldırmaktır.
Partinin iyi gidişiyle, şahsi menfaatin için yaptığın etik dışı olayın, partinin yükselişi ile ne alakası var?
Türkiye’de İYİ parti ülkemizin umudu olduğu doğrudur, gelecekte de Meral Akşener’le daha da iyi olacağı kesin. Gelecekte İYİ PARTİ’de Türkiye’de umut var da. Didim’de ki parti başkanından ve yönetiminden umut yok. 
Bu anlayışlada ve bu vizyonsuzlukla, İYİ PARTİ’nin Geneldeki başarısına, Didim İlçe teşkilatı ancak gölge düşürür.
İYİ PARTİ Genel başkanı Meral Akşener’in ve Ankara’daki üst düzey yöneticilerin, Didim’de ki bu duruma bir müdahalesi mutlaka olacaktır diye düşünüyorum. 
İzahı olmayan işlerin, Mizahi olur muş....

Bu köşe yazısına hitaben köşe yazımın içindeki videoyu seyretmenizi dilerim. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27