30 Ocak günü yapılacak olan Didim Esnaf Odası seçimlerinde şu ana kadar 3 Aday var. Gonca Gül ÜLKER, Bahri YABA ve Mevcut Başkan Şerif Erul adaylıklarını açıkladılar.

Çalışmalarına esnafları gezerek seçildikleri takdire yapacaklarını anlatıyorlar.

Gonca Gül ÜLKER, Bahri YABAya sözümüz yok, seçildikleri takdirde ne yapacaklarını göreceğiz.

Yeniden aday olan mevcut Başkan Şerif Erul, seçilmeden önce geçtiğimiz seçimlerde ne sözler vermiş ve seçildiği günden bu yana verdiği vaatlerin hangilerini yapmış bakalım.

Aklımda kalanlar.

Aylık ve Yıllık değerlendirme toplantıları düzenleyecekti.

Hukuk Danışma Birimi kuracaktı.

6 ayda bir düzenli olarak ESNAF BULUŞMASI adı altında geniş toplantı düzenleyecekti.

Ben ga­ze­te­ci ola­rak bir va­at­le­ri gör­me­dim gö­re­ni­niz var mı?

Şerif ERUL bir de Esnafa "Düğün Salonu yapacağım" dedi. Şerif ERUL düğünlere gittiği için takdir alıyormuş diyorlar, Bir esnaf çıkıp da düğününe gelen Esnaf Odası Başkanına “Düğün salonu yapacaktın başkan ne oldu” dediğini duymadım. Sadece düğünlere gidiyor diyor. Eee düğün salonu ne oldu?

Esnaf arasında, Şerif ERUL’un düğünlere bir de cenazelere katıldığından başka bir şey söylemiyorlar.

Başkanlık döneminde Düğün, Cenaze törenlerine katıldı birde duvar saati dağıttı başka?

Başka ne yaptı?

Düğün ve Ce­na­ze tö­ren­le­ri­ne ka­tıl­dı.

Daha başka ne yaptı?

Düğün ve Ce­na­ze tö­ren­le­ri­ne ka­tıl­dı.

Daha daha başka ne yaptı?

Düğün ve Ce­na­ze tö­ren­le­ri­ne ka­tıl­dı.

STK’ların başkanları, kuruma üye olan veya çalışan kişilerin Düğün ve Cenazelerine katılımları esnafına yaptığı hizmet mi görülüyor?

Marifet bu ise İmamı Didim Esnaf Odası başkanını yapalım. Nikah memurunu da başkan yardımcısı yapalım olsun bitsin.

Bir imam, bir nikah memuru ile Didim’de esnafın sorunları kökünden hallederiz.

Seçim yapıp, başkan adaylarının boş boş proje yapacağın gibi sözlerle esnafımıza yalan konuşmalarla salak yerine de koymamış oluruz.

Bu sıkıntılı ekonomik dönemde, Didim esnafının sorunu düğün ile cenaze töreni ise. Ben bu kafa yapısını bir yerden tanıyorum ama neyse...

Esnafın, “Esnaf Odası başkanı ne yaptı” dendiğinde, “Düğün ve Cenaze törenlerine katılıyor” demesi kadar mantıksız bir şey olamaz.

Konunun özeti, Bu saçmalıkların mantıklı izahını bulamayınca, Mizahi açıklamaya çalıştım.

Düğün ve Cenaze törenlerine katılmasını hizmet sanan bir küçük esnaf temsilcilerinin dikkatine.

Bu yazdıklarım konuyu ti’ye almaktır. Salağın biri çıkıp da imamı esnaf odası başkanı, nikah memurunu da yardımcı seçmemesi dileği ile. Yapılacak seçimde hepsinin oy kullanmaya gitmesini cani gönülden dilerim.

Neyse bu trajikomik durumdan sonra ciddi bir konuya gelelim.

Şerif ERUL geçtiğimiz günlerde, Esnaf Odası makamında yaptığı açıklamasının bir yerinde şöyle diyor  “Pandemi sürecinde esnaflarımızın yasaklı günlerde işyerlerini açmaları için Kaymakamlık ile görüşerek izin belgesi hazırladık, pandemi sürecinde verilen kredilerde bankalarda yardımcı olduk hatta haftasonu bile bankayı açtırdık.” diyor.

“Pandemi sürecinde esnaflarımızın yasaklı günlerde işyerlerini açmaları için Kaymakamlık ile görüşerek izin belgesi hazırladık” diyor Şerif ERUL. Bu uygulama Türkiye’nin her yerinde yapılan standart bir uygulamaydı.

Didim Esnaf Odası Başkanı Şerif ERUL, Didim Kaymakamlığı’na, Didim Esnafı için “İşyerlerini açma izin belgesi” gibi özel bir uygulama yaptırmış ise, Didim Kaymakamlığı’nın düşünmediğini düşündüğü, görmediğini gördüğü için Şerif ERUL’u takdir etmek lazım(!)

Açıklamanın devamında  (Didim Halk Bankası’nı kastediyor) “Pandemi sürecinde verilen kredilerde bankalarda yardımcı olduk hatta hafta sonu bile bankayı açtırdık.” demiş.

Olur da bu kadar da sallanmaz Şerif Başkan.

Sen, Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı mısın?

Sen, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı mısın?

Sen, Halk Bankası Genel Müdürü'müsün?

Sen, Didim Esnaf Odası Başkanısın.

Haddini aşmışsın Şerif Başkan.

Bu nasıl bir öz güven patlaması böyle. 

Didim Halk Bankasını hafta sonu açtırdım sözünü Didim esnafı inanır da, Didim Halk Bankası Müdürü bu konuda ne der merak içindeyim.

Ben, Ticaret Odası Meclis üyeliği ve Yaşar Pektaşoğlu abimizin döneminde, Didim Esnaf Odasında iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptım,  odalarının neyin yapıp neyi yapamayacağın Şerif ERUL’dan daha iyi bilirim.

Ben çok Esnaf ve Ticaret Odası seçimi gördüm geçirdim, Gazeteci olduğumdan dolayı da çok aday açıklamaları okuduk, yazdık, yayınladık ama Kaymakamlık ve Esnafın Bankası olan Halk Bankasını zan altında bırakacak böyle gereksiz ve hadsiz konuşanı ilk defa görüyorum.

Sana tavsiyem, Mesleğini dükkanındaki Berber koltukta icra et. Esnaf odasının Makam koltuğunda değil.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/mavidid1/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344