İlçemizin, Sosyal ve Kültürel yapısına önemli katkılar sağlamaya devam eden folklar festivalinin 9.’suda başarılı bir şekilde tamamlandı. Didim Akbük halk oyunları topluluğu  ( DAHOT ) öncülüğünde, İran, Makedonya, Moldova, Bulgaristan, Gürcistan,  Ülke temsilcileri ve Ülkemizin değişik yerlerinden temsilcilerle Uluslararası bir etkinlik ile İlçemizde renkli görüntüler sergilendi. Başta Dernek Başkanı İlyas Aydur olmak üzere emeği geçen tüm Arkadaşlarımıza İlçe tanıtımı adına teşekkür etmemiz gerekiyor. Bu yıl 9.’su düzenlenmiş bir etkinlik artık KURUMSALLAŞMIŞ durumda ve bu durum etkinlik alanındaki herkesin görevini birbiri ardına nasıl yapıyor olduklarından da açıkça gözlemleniyor.
    Bir ilçe TURİZM KENTİ iddiasında ise bu tip etkinlikler gerek TANITIM açısından gerekse İlçenin Sosyal-Kültürel yapısına farklı renkler getirmesi açısından çok önemlidir. İlçe turizmine yön vermek istiyorsak ve diğer turizm ilçelerinden bir adım önde olmak adına bu tip etkinliklerin SÜREKLİLİĞİ ve giderek ÇEŞİTLİLİK kazanarak büyümesi gerekliliğine hiç KUŞKU yoktur. Bu nedenle de İlçe halkımızın her kesimini de bu etkinliklere hazırlanmamız ÖNCELİĞİMİZ olmalıdır.
    Folklor Kültürü konusunda kİ Zenginliğimiz,  aktif 3 ayrı derneğimizin olması ve bunların her birinin farklı çalışmalara imza atması, İlçemiz açısından, diğer ilçelerin birçoğunun önünde olduğumuzun açık göstergesidir.
    81 ilden ve 63 farklı ülkeden, farklı kültürlerdeki insanların bir arada yaşadığı İlçemizin, bu büyük ZENGİNLİĞİNİ bu tip etkinliklerle dünyaya duyurmamız, İlçemizin BARIŞ, KARDEŞLİK,  SANAT ve KÜLTÜRÜ nasıl bir araya getirdiğini, göstermemiz açısından elimizde ki en büyük değerlerimizden birisi olduğunu UNUTMAMALIYIZ. 
            Bu zenginliğimizi, sonuna kadar hep bir ağızdan HAYKIRMALIYIZ  ‘’BARIŞIN, KARDEŞLİĞİN, SANAT ve KÜLTÜR ’ün’’ İlçesi DİDİM SİZİ BEKLİYOR! 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27