AGC Başkanı  Semra Şener'in 10 Ocak Gazeteciler günü Açıklaması

09 Ocak 2022 Pazar 21:40
AGC Başkanı  Semra Şener'in 10 Ocak Gazeteciler günü Açıklaması

Dünyanın en zor mesleğini büyük bir meslek aşkıyla yapan çok değerli meslektaşlarım. Şehrinin derdiyle dertlenen, ülkesi milleti mevzu bahis olduğunda her biri birer Hasan Tahsin ruhu taşıyan kıymetli meslektaşlarım. Yıllardır hak ettiğiniz mesleki koşulların tesisi için sürdürdüğümüz mücademizde istediğimiz hıza ulaşamamış olabiliriz. Ama sanmayın ki bu bizim hefesimizi kıracak, bizi yolumuzdan döndürecek. Aksine her bir meslektaşım, insan onuruna yakışır imkanlara ulaşıncaya kadar bu mücadele devam edecek.
Dünyanın birçok ülkesinde gazetecilere tanınan haklar, Türk gazetecilerine de tanınmadan yılmak yok. İmtiyaz sahiplerinin sırtındaki ağır yükü alana, muhabir arkadaşlarımız gelecek kaygısı duymayana kadar  mücadelemiz sürecek. Bunun için gerek Aydın Gazeteciler Cemiyeti, gerekse kurucu cemiyeti olduğumuz Türkiye Gazeteciler Federasyonumuzun çatısı altında yılmadan yorulmadan hep birlikte çalışacağız. 
Yönetimler gelip geçicidir, koltuklar ise sizden emanet. Mühim olan yarınlara umutla bakmak ve başaracağımıza inanmaktır. Bugüne kadar verilen mücadeleleri unutmadan, aynı şevk ve inançla yola çıkmaktır. Aydın'ın en eski ve köklü meslek örgütünün çok kıymetli üyeleri, 32 yıldır olduğu gibi bundan sonra da bu büyük mücadeleye omuz vermeye devam edeceklerdir. Sivil toplum bilinci içerisinde mesleki sorunlara ortak akıl ile çareler aramak, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Yıllardır cemiyetimize gönül bağı ile bağlı olan tüm üyelerimiz, herşeyin en iyisini hak etmektedir. İnanıyorum ki genel kurulumuz için aday olan çok değerli iki meslektaşım da bu hassasiyete sahip olarak çok güzel işlere imza atacaklardır. 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Bu anlamlı günü bir bayram havası içerisinde kutlayacağımız günlere ancak sizlerin destekleri ile ulaşabileceğimizi hatırlatarak, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Semra Şener
AGC Başkanı 
TGF Yönetim Kurulu üyesi

Son Güncelleme: 09.01.2022 21:45
Anahtar Kelimeler:
AGC BaşkanıSemra Şener
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344