Didim Emek ve Demokrasi Platformu, "Geçinemiyoruz!"

Didim Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, Kent Meydanı'nda basın açıklaması yaparak, "Geçinemiyoruz" dedi.

27 Kasım 2021 Cumartesi 09:33
Didim Emek ve Demokrasi Platformu, "Geçinemiyoruz!"

Didim Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını Tüm Emekliler Sendikası Didim Şube Yöneticisi Hatice Doğan okudu. 
Doğan, tarafından okunan açıklamada

"Bugün burada hayat pahalılığını, geçim zorluğunu, emeklilerin, emekçilerin…aslında toplumun her kesiminin sefaletini, yoksulluğunu haykırmak için alanlardayız.  
Didim Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri olarak artık taşınamaz, yaşanamaz hale gelen yoksulluğa ve çöküşe tahammül gücümüz kalmamıştır. 
Böylesine bir devalüasyon, yağmur gibi zamlar hiç bir dönemde yaşanmamıştır. 
Benzinden motorine, lpg’ye, doğalgaza, elektriğe, ete süte ve her türlü  temel ihtiyaç maddelerine gelen zamlar, halkı açlıkla karşı karsiya getirmiştir. Maaşlarımız,  son  zamlardan sonra tamamen acınası hale gelmiştir. Paramız pul olmuş, Cumhuriyet  tarihinin en kötü değerine getirilmiştir. Emekliler, emekçiler evlerine ekmek götüremez duruma gelmiştir. Her gün yaşanan devalüasyon ile yeniden borçlanan ülkemiz gittikçe daha da dışa bağımlı hale getirilmektedir. Hayat pahalılığı, işsizlik, açlık halkın gündelik hayatının bir parçası olmuştur. 
Halkını açlığa, yoksulluğa, yoksunluğa, umutsuzluğa mahkum eden sorumlular, yetkililer halkla dalga geçmeyi ihmal etmiyorlar. 
-Ayda iki kilo et yemeyin de yarım kilo yiyin… sebzeyi kiloyla değil taneyle alın…..diyeni mi ararsınız, 
-Zamlardan kaynaklı yakıt kuyruğuna…..araç bolluğu diyenimi mi?
- Üretmemesi için tüm koşullarını zorlaştırdıkları, borç/haciz batağına soktukları çiftçiler için….onlar da klimalı traktör almasalardı, kendi becerisizliklerinden çekiyorlar diyeni mi ararsınız,
-İşsizlik yok, iş beğenmiyenler var… diyeni mi? Ararsınız….Ne arasanız var. 
Hiçbir şey için sorumluluk hissetmeyenlere, ülkeyi yönetemeyenlere, ülkeyi her geçen gün biraz daha batağa sürekleyenlere  mahkum/mecbur değiliz. Halkı yok sayanlar, üç/beş…hatta 15 yerden maaş alanlar, saraylarda zevki sefa içinde yaşayanlar, ülkenin tüm kaynaklarını haksız hukuksuz sömürenler bunun sorumlusudur. İşçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin, esnafın, tüccarın, öğrencinin, akademisyenin, sanatçının, işsizin geldiği içler acısı ekonomik çöküntü umurlarında dahi değil.  Türk-İşin en son açıkladığı açlık sınırı 3.093 tl, yoksulluk sınırı 10.075 tl, asgari ücret ise biliyorsunuz 2.825 tl. dir. Açlık sınırının bile altında olan asgari ücretin bir izahı olamaz. Bu ülkede emeklilerin yüzde 70’i ise asgari ücretin de altında maaş almaktadır…
Ülkeyi yönetemez  hale gelen hükümet derhal istifa etmelidir. Halkın ihtiyaçları yurttaş olma hakkıyla karşılanmalı, açlık ve yoksulluk içinde yaşayanların durumu insanca yaşanabilir duruma getirilmelidir. 
Biz, Didim halkı olarak buradan yetkilere sesleniyoruz. Yarın oy için kapısına dayanacağınız halk burada. Siz neredesiniz! Halkın yüzüne bakacak haliniz kalmadı. Bizler sizi uyarıyoruz. Yönetemiyorsunuz, gidin! İlk seçimde sandığa gömüleceksiniz. 
Didim Emek ve Demokrasi Platformu olarak haklarımızın ve hayatımızın, çocuklarımızın geleceğinin takipçisi ve savunucusu olacağız. Yalanlarınıza kanmıyoruz. Gideceksiniz. Biz kazanacağız! Halk kazanacak…!!! Aydınlık günler gelecek…!!" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344