DİHAD, “Sokak hayvanlarını barınaklara almak suçtur”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız” sözleri tepkilere sebep oldu. Bir tepki de Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (DİHAD) Başkanı Bilal Süren’den geldi. 

28 Aralık 2021 Salı 10:18
DİHAD, “Sokak hayvanlarını barınaklara almak suçtur”

DİHAD Başkanı Süren, “Didim’de sokak hayvanları toplatılır mı?” gibi tepkilerine neden olan söylemlere karşı açıklama yaparak, Didim Belediyesi’nin hiçbir sokak hayvanının keyfi olarak alınıp, barınağa götürmediğini ifade etti. 
“Yasalara aykırı”
Süren, açıklamasında “Dikkat! Tüm hayvansever dostlarımıza duyurudur! Didim sınırlarında barınağa götürülmek üzere, Didim Belediyesi tarafından hiçbir sokak dostumuz keyfi olarak alınıp, barınağa götürülmemiştir. Yasalara aykırı bir alınma olduğunu düşündüğünüz bir alımda, lütfen bizim ile iletişime geçiniz. Yasalara aykırı olarak, sokak hayvanlarını barınaklara almak suçtur!
“Duyarlı olmaya davet ediyoruz”
Sokak hayvanları barınaklara sadece kısırlaştırma, kayıt altına alma, tedavi etme amacı ile alınır. Sonra tekrar yerine geri bırakılması yasal olarak zorunludur. Yasalara aykırı olarak hiç kimse, hiç bir kurum sahipsiz hayvanları yaşam yerlerinden alamaz, barınağa ya da benzeri alanlara götüremez.  Tüm hayvan hakları savunucularını, bu konuda daha duyarlı davranmaya ve belediyelerin uygulamalarını kontrol etmeye davet ediyoruz. “ ifadelerini kullandı. 
HABER: ELİF DİKBAŞ

Son Güncelleme: 28.12.2021 10:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344