Esnaf Odası Başkanlığı'na kadın aday

2022 yılı Şubat ayında yapılması planlanan Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlık seçimlerinde Didim’de esnaflık yapan Gonca Ülker Mert Esnaf Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. 

20 Kasım 2021 Cumartesi 14:06
729 Okunma
Esnaf Odası Başkanlığı'na kadın aday

"Esnafımızın kalkınması en önemli görevimiz"

Basın mensuplarıyla bir kafede bir araya gelen Mert,  “Esnafımızın hiçbir bireyini geride bırakmadan dayanışma ve iş birliği ile kalkınması en önemli görevimizdir.” dedi.
Didim’de esnaflık yapan ve Esnaf Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Gonca Ülker Mert,  basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Konuşmama Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözüyle başlamak isterim; "Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim, teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur." Bu anlayışla tecrübelerimizden aldığımız güçten yararlanarak hazırladığımız bir yol haritamız var. Bu yol haritamiz esnafımızın gelişimini, saygınlığını ve kazanımlarını arttırmayı amaçlıyor. Mesleki eğitimli, sağlıklı ve mutlu insan kalkınma planımızın hedefidir.
Işık hızıyla değişen dünyaya ilçemizin her yıl yaklaşık yüzde 10'luk olan büyüme hızına ayak uydurmalıyız. Esnafımızın hiçbir bireyini geride bırakmadan dayanışma ve iş birliği ile kalkınması en önemli görevimizdir.
Sözlerimin sonuna gelirken 1988 yılından itibaren ilk başkanımız Merhum Mehmet Ali Karacayı, ilk 8 yılını başkan yardımcısı ardından 22 yılını başkan olarak tamamlamış oda kurucularından Yaşar Pektaşoğlu'nu ve son 4 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Şerif Erul' u saygıyla selamlıyor ve görev yaptıkları yıllarda ki başarılarını gönülden kutluyorum."dedi.
Projelerden bahsetti.
Mert, açıklamasında son olarak yapacağı projelere değinerek, "Değerli basın mensupları; yönetimde bana eşlik edecek yol arkadaşlarım şuan aramızda ancak hoşumuza gitmeyen bazı gelişmeler nedeni ile yönetim listemi sizlerle bir süre sonra paylaşacağım. Şimdi size görev süremiz boyunca yapmayı planladığımız projelerimiz den bahsetmek isterim... . Esnafımıza ücretsiz hukuk desteği, teknoloji hayatımızın ayrılmaz bir parçası, ikinci projemiz tüm esnaflarımızın internet ortamında tanıtımı, nufüsa göreuygulanacak olan esnaf kotası, yaşadığımız şehrin tüm işletmelerine kalifiye personel eğitimi” ifadelerini kullandı. 
HABER: ELİF DİKBAŞ


 
 

Son Güncelleme: 20.11.2021 14:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344