İkiz Kulelerde yıkım başladı 

Didim kamuoyunda ikiz kuleler olarak bilinen Altınkum Mahallesinde bulunan Maril Otel’in kaçak olan yerleri için yıkım çalışması başladı. 

26 Ekim 2021 Salı 14:46
842 Okunma
İkiz Kulelerde yıkım başladı 

Didim Belediyesi ekipleri tarafından başlanan otel yıkımında Didim Belediye Başkan Yardımcıları Zeynel Şener ve Yusuf Deveci, Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu ve çok sayıda görevli belediye personeli yer aldı. Otel çevresinde Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve çok sayıda çevik kuvvet polisi sıkı güvenlik tedbiri aldı. 
Otel önünde park halinde duran araçlar, yıkım esnasındaki güvenlik önlemleri gerekçesi öne sürülerek, çekici yardımıyla kaldırıldı. 
“Gözaltına alındı”
Mahkeme kararı sonucuna göre otelin kaçak olan havuz bölümünde yıkıma başlandı. Yıkım esnasında otel çalışanları ve Didim Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri arasında kısa süreli gerginlikler yaşandı. Yaşanan gerginlik sırasında elinde bıçak olan bir şahıs, zabıta memurunu elinden hafif bir şekilde yaraladı. Bıçaklı şahıs emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. 


Ne Olmuştu?
Geçtiğimiz Temmuz ayında Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Altınkum Mahallesinde bulunan Maril Otel’in ‘İş yeri açma ve Çalışma Ruhsatı’ olmaması sebebiyle mühürleme işlemlerini gerçekleştirmişti.
Aradan geçen sürede otel yetkililerinin işletme ruhsatı olmadığı için mühürlenen ve mühür fekti yapılarak müşteri aldığını öğrenilmesi üzerine ikinci kez otele gelen Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu ve zabıta ekipleri otel hakkında işlem yapmıştı. Son olarak yıkım işlemlerinin yapıldığı sırada da otelin kapısında mühür olduğu da gözden kaçmadı. 
HABER: ELİF DİKBAŞ

Son Güncelleme: 27.10.2021 09:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344