Badminton müsabakaları seremonisi gerçekleşti 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul sporları faaliyetleri kapsamında yer alan Badminton ( Kız-Erkek) Grup Birinciliği Müsabakaları Seremonisi Didim Atatürk Spor Salonunda gerçekleşti.

14 Ocak 2022 Cuma 17:08
Badminton müsabakaları seremonisi gerçekleşti 

14-16 Ocak tarihleri arasında Didim’de gerçekleştirilecek olan badminton müsabakalarına 12 İlden toplamda 24 takım katıldı.  Müsabakaların açılış seremonisi ise Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 
“Başarılar diliyorum”
3 gün sürecek olan müsabakaların açılış konuşmasını yapan Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul sporları faaliyetleri kapsamında yer alan Badminton ( Kız-Erkek) Grup Birinciliği Müsabakalarına hepiniz hoşgeldiniz. Turizm kenti olan Didim’de spor faaliyetlerimizde artıyor. Daha önce halter ve boks gibi sporlarımızı Didim’de gerçekleştirerek, Didim’in adını sporda da duyurduk. 3 gün sürecek olan yarışmalara 12 İlden 24 takımın katıldığı müsabakalarda bütün sporcularımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum.” dedi.
“Türkiye Şampiyonasına göndereceğiz”
Yarışmalarla ilgili bilgi veren Aydın Bölgesi Ulusal Hakemi Serdar Turunç, “12 ilden katılan sporcularımızla grup müsabakası yapıyoruz. Burada birinci ve ikinci olan kız ve erkek takımlarımızı Türkiye Şampiyonasına göndereceğiz. Türkiye’de bu şekilde toplamda 9 tane grubumuz var. KKTC’den gelecek olan bir takımımız da dahil toplamda 19 takım Türkiye Şampiyonasında ter dökecek. Buradan müsabakalara katılan milli sporcularımızda var. Muhtemelen Türkiye derecesi yapacak olanlar, buradan çıkacak. Her takım 5 sporcudan oluşmaktadır. 11 erkek takımı, 10 kız takımı mevcut. Antrenör, beden eğitimi öğretmenleriyle birlikte toplamda 200 kişi bulunuyor. Yarışacak olan sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.
HABER: ELİF DİKBAŞ 

Anahtar Kelimeler:
DidimBadminton
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344