‘Moğollar’ Didim’i coşturdu

Didim Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 26'ncısı düzenlenen Didim Barış Şenliği, Barış Meşalesinin yakılmasının ardından Altınkum sahilde Türk Rock müziğinin güçlü gruplarından Moğollar tarafından konser verildi.

02 Eylül 2021 Perşembe 11:01
‘Moğollar’ Didim’i coşturdu

Didim Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 26'ncısı düzenlenen Didim Barış Şenliği, Barış Meşalesinin yakılmasının ardından Altınkum sahilde Türk Rock müziğinin güçlü gruplarından Moğollar tarafından konser verildi.Altınkum Sahil de düzenlenen konsere CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Bülent Tezcan, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve ilçe yönetimi, Didim Belediyesi Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener, Yusuf Deveci, bazı belediye meclis üyeleri ve yüzlerce Didimli katıldı. 


“Barıştan öte hiçbir şey yok”
Konser öncesi konuşma yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Devletleri yönetenlerdeki bu büyük ihtiras olmasaydı Dünya Barış gününü de kutlamanın bir gereği olmayacaktı. Savaşı da barışı da yaratan insanın kendisidir. Kendisini ve devletini çok güçlü olduğunu hissettiği anda yıllarca komşuluk yapmış olduğu ülkelerin inşalarına saldırıp, öldürmekten hiç çekinmeyen liderler gördü. Bu dünya, bütün avantayı yutacak, tek ben kalacağım diyen lider gördü. Yıllardır dünyayı sömüren mazlum ülkelerin, mazlum insanlarını sömürüp sözde kendi ülkesinin insanlarına, daha refah bir hayat sunmak isteyen kocaman emperyalist devletler ve bu devletleri yöneten liderler var. Arap baharı diyerek Ortadoğu’nun tüm inşalarına kan, gözyaşı ve ayrılık getirdiler. Çocukları analarından ayırdılar. Bunları yapanlara sorarsanız hepsi birer lider. Sanki Dünyadaki bütün ülkeleri yok etseler  tek başına yaşayabilecekler. Bir de bunların karşılığında bir lider düşünün. Yurtta sulh, cihanda sulh diyen bir lider düşünün. Mustafa Kemal Atatürk, savaşı değil her zaman barışı savundu. Atatürk, savaş, hiçbir imkan kalmadıysa son çaredir diyen bir askerdir. 99 yıl önce savaşlardan sonra o emperyalistlerin yanlarında getirdiği başka ülkelerin askerlerinin annelerine Çanakkale’den şöyle sesleniyor: “Anneler, uzak diyarlardan evlatlarınızı yolladığınız bu savaşta ölen o çocuklar artık sizlerin değil, bizim bağrımızda ve bizlerin evlatlarıdır.” diyecek kadar güçlü bir liderin evlatları olarak bizler, onun bu felsefesini büyütmeye devam edeceğiz. Barıştan öte hiçbir şey yok.”


“İnadına barış, inadına demokrasi”
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Değerli arkadaşlar her zaman söylüyorum Didim demek Türkiye demek. Didim demek barış demek, Didim Demek özgürlük demek. Hepinizin dünya barış gününü kutluyorum. Bu karanlıklar bir gün son bulacak. Herkes barış diyecek. Demokrasi diyecek özgürlük diyecek. Bu karanlıkları birlikte aşacağız, birlikte başaracağız. İnadına barış, inadına demokrasi, inadına özgürlük diyeceğiz ve demeye devam edeceğiz” dedi.


“Barış dolu gelecek hepimizin olsun”
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Çok değerli Didimli hemşerilerim. Bugün her 1 Eylül’de olduğu gibi barış şiarı, barış sözü, barış çağrısı, Türkiye’nin dört bir yanı ile beraber Didim’den yine yükselmeye devam ediyor. Dünya barış gününüz kutlu olsun. Değerli arkadaşlar yurtta barış dünyada barış sözü ile emperyalizmi topraklarından tarihin en büyük savaşı ile milli mücadele ile attıktan sonra, barışı en önemli hedef koyabilme büyüklüğünü bu topraklar ve bu topraklarda yetişen Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihi örnek olarak gösterdi. Biz barışı biliriz, Barışı kazanmak için mücadelenin ne olduğunu da bilen bir milletiz. Bu topraklara barışı ilelebet getirmek için yaşamları boyunca mücadele eden başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün barış sevdalılarına saygılarımız minnetlerimizi yüreklerimizi açarak ifade edeceğiz. Dünya barış gününüz kutlu olsun. Barış dolu gelecek hepimizin olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Türk Rock müziğinin güçlü gruplarından Moğollar, canlı performansıyla Didimlileri hayran bırakırken, vatandaşlar konser boyunca keyifli dakikalar geçirdi. 1 Eylül Barış Şenliklerinin etkinlikleri, Servet Ekmen’in sahne performansı ile sona erdi.
Pandemi kurallarına uyulmadı
Konsere ilginin yoğun olduğu görülürken, koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kuralına riayet edilmediği de gözlerden kaçmadı.

HABER:ELİF DİKBAŞ

Son Güncelleme: 02.09.2021 11:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/mavidid1/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344