Başkan Erul: Yeniden Göreve Talibiz!

20 Ocak 2022’de yapılacak olan Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlık seçimlerinde mevcut Oda Başkanı Şerif Erul, basın açıklaması yaparak, “Yeniden göreve talibiz!” dedi. Başkan Adayı Erul’un adaylık açıklamasına Mevcut Oda Başkan Yardımcısı Nihat Özçevik ve yeni yönetimde yer alacak üyeler katıldı. 

11 Ocak 2022 Salı 16:01
Başkan Erul: Yeniden Göreve Talibiz!

Başkan Adayı Erul, basın açıklaması öncesinde toplantıya katılan basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, hediyeler takdim etti.
“El Birliği, İş Birliği ve Güç birliği”
Başkan Adayı Erul, 30 Ocak Pazar günü gerçekleşen kongre öncesinde Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı. 
Başkan Adayı Erul açıklamasında; “Değerli dostlarım bilindiği üzere 30 Ocak 2022 Pazar günü kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu süre zarfından oda üyelerimizin desteğiyle ilk dönemimizi geride bıraktık. Bu süre zarfından bizler Oda yönetimi olarak, çıktığımız bu hizmet kervanında ilk önce Esnaflarımızla iç içe olmayı, onların sorunlarını yerinde dinlemeyi, dertleriyle dertlenip, sevinçlerine ortak olmaya gayret ettik. “El Birliği, İş Birliği ve Güç birliği” diyerek üyelerimizin destekleriyle yeniden aday olmaya karar verdik.” dedi.


Yapılan hizmetlerden bahsetti
Başkan Adayı Erul, 4 yıl içerisinde yapılan hizmetlerden bahsetti. 
Bu hizmetler ana başlıklar halinde;
ZOR ZAMANLARDA OMUZ OMUZA
İyi ve kötü günlerinde hep esnaflarımızla birlikte olmaya çalıştık.
PANDEMİ SÜRECİNDE HEP DESTEK OLDUK
Pandemi sürecinde esnaflarımızın yasaklı günlerde işyerlerini açmaları için Kaymakamlık ile görüşerek izin belgesi hazırladık, pandemi sürecinde verilen kredilerde bankalarda yardımcı olduk hatta haftasonu bile bankayı açtırdık.
 TÜM RESMİ KURUM VE KURULUŞLARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUK
Esnaflarımızın Belediye, vergi Dairesi, Emniyet Jandarma gibi resmi dairelerde olan sorun ve sıkıntılarını ikili ilişkilerimiz sayesinde kısa sürede çözdük
ESNAFLARIMIZI BANKAYA GİTMEKTEN KURTARDIK 
Esnaflarımızı esnaf sicil harçlarını yatırmak üzere bankaya gitmekten kurtardık bu işlemi odamızda yapmaya başladık beklide bunu Türkiyede yapan ilk odalardan olduk
MESLEKLERE GÖRE TOPLANTILAR YAPTIK
 Pandemiden önce elektrikçi, emlakçı, kuaför, fırıncı vb esnaflarımızla toplantılar yaptık sorunlarını dinledik yeni çıkan kanunlar hakkında bilgilendirmeler yaptık. Ancak malumunuz pandemi sürecinde ara vermek zorunda kaldık
İNDİRİM PROTOKOLLERİ İMZALADIK
Esnaflarımızın faydasına olabilecek indirim protokollerimize sağlıktan eğitime akaryakıttan mimariye bir çok alanda yenilerini ekledik.
MİLLİ EĞİTİM - MESLEKİ EĞİTİM – HALK EĞİTİM MERKEZLERİ İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUK
Esnaflarımız için kurslar düzenledik çırak öğrencilerimiz için kurs ve eğitimlerine destek sağladık
İLÇEMİZDE AHİ EVRAN KUTLAMALARINI BAŞLATTIK
En eski ve işini halen yapan 25 esnafımıza plaket verdik, 2021 yılı İlin Ahisi Didim den seçildi
ÖĞRENCİ BURSLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDİYOR
ÜYE VERİ VE SMS SİSTEMİNİ GÜNCELLEDİK
İŞ- KUR İLE PROTOKOL YAPTIK
Odamızda İŞKUR hizmet birimi kurduk ve esnaflarımızın İŞKUR ile olan işlerini takip ediyoruz.
ESNAFLARIMIZIN SORUNLARINI DİNLEDİK


Sanayi sitesi esnaflarımızla toplandı yaptık yol ve alt yapı sorunlarını Belediye ile işbirliği çerçevesinde yapımını sağladık. Cumhuriyet caddesi esnaflarını bir araya getirdik ve cadde düzenlemesi ve aydınlatma problemleri çözüldü ayrıca Mavişehir esnafını dinledik ve elektrik sorunlarını giderdik ve tabela yaptırarak yerli yabancı turistlerin daha kolay bulmasını sağladık.” oldu.
“Sarı listeye desteklerini bekliyorum”
 Başkan Adayı Erul, açıklamasının sonunda ise seçildikleri takdirde yeni dönemde neler yapacaklarından bahsetti. Erul, “Yeni dönemde ise esnaflarımızın sorun ve sıkıntılarını çözmenin yanı sıra farklı vizyon ve çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Bu anlamda bu dönem temelini attığımız fakat pandemi sebebiyle sekteye uğrayan Esnaf Odası sosyal tesisleri için çalışmalarımızı hızlandırarak bu süreçte odamıza bu tesisi kazandırmak istiyoruz. Bu tesisin içerisinde mevcut oda binasının yanı sıra eğitim salonu, kafeteryası, konaklama ve düğün salonu yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca dijitalleşmenin her geçen gün arttığı dünyamızda, esnafımızın dijital değişime katılmaları noktasında eğitimler vermeye ve bu konuda her türlü desteği vermeye çalışacağız.
Karma oda olmamız sebebiyle farklı meslek gruplarına yönelik meslek buluşmalar düzenlemeyi, sektörlere yeni yatırımlar noktasında yardımcı olmaya ve esnafımızın kendi projelerini üretme adına destek olmaya çalışacağız. 
Dijital almanak adını verdiğimiz tüm esnafımızın iletişim, işletme fotoğrafları ürünler ve kampanyaların yer aldığı, ilçemize gelecek yada tatil için tercih edecek yerli ve yabancı turistlerin bilgi alabileceği bir çalışma başlatacağız.
Bu anlamda ben ve ekibim yeni dönemde de esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Esnafımızla güçbirliği yaparak yeni dönemde de hep birlikte güzel işlere imza atmak istiyoruz. 3 adayın yarıştığı seçimlerimizde aday olan diğer arkadaşlara çalışmalarına başarılar dilerken, tüm üyelerimizi 30 Ocak 2022 Pazar günü yapılacak seçimde Sarı listeye desteklerini bekliyorum.” ifadelerini kullandı. 

HABER: ELİF DİKBAŞ

Son Güncelleme: 11.01.2022 16:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344