Beklenen gün geldi: Devlet Hastanesi için kepçe vuruldu

Aydın’ın önemli turizm merkezlerinden Didim’de hizmet veren devlet hastanesine ek olarak 75 yataklı yeni yatırım için ilk kepçe vuruldu. 

23 Ekim 2021 Cumartesi 12:19
297 Okunma
Beklenen gün geldi: Devlet Hastanesi için kepçe vuruldu

Didim Devlet hastanesine ek olarak yapılacak 75 yataklı hastanenin ilk kepçesi vuruldu. Didim İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Susam tarafından dua edilerek başlayan inşaat çalışmalarına Aydın AKP Milletvekili Metin Yavuz, Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, Didim İlçe Sağlık Müdürü Raziye Özge Savan, Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç ve hastane yönetimi, AKP İlçe Başkanı Maşallah Subaşı ve ilçe yöneticileri, MHP İlçe Başkanı Fikret Alkaya ve ilçe yöneticileri katıldı. 
“İnşallah hayırlı olacak”
İnşaat çalışmalarıyla ilgili konuşma yapan Metin Yavuz, “İlerleyen süreçlerde yoğun bir programımız olduğu için temel atma da bunu yapamayabiliriz. Onun için ilk kepçe atılırken bulunalım, dua edelim istedik. İnşallah hayırlı olacak.” dedi.
“Millet bahçesi TOKİ’nin içerisinde olsun”
Yavuz, açıklamasında millet bahçesi ve TOKİ konularına değinerek, “Geçen hafta ilçe başkanımız Ankara’ya geldi. Parti binasında millet bahçesiyle ilgili bir açıklama yapmıştık. Sayın Bakanımız Murat Kurum’u ziyaret ettik. Kendisine acilen buraya bir TOKİ daha ihtiyaç olduğunu söyledik. Kendisi hemen talimatı verdi. İnşallah bütçe görüşmelerinden sonra onunda yerini tam olarak belirterek müjdesini vereceğiz. Millet bahçesi için 50 dönüme yakın bir arazi göstermiştik. TOKİ’nin olacağı alanı çok geniş tutup, Didim’in menfaati için arazinin yapısına göre daha fazla yapacağız. Büyük arazi bulalım. Hem o arazinin içerisinde sosyal donatıları olsun akabinde de içine bir millet bahçesi yapalım diye farklı bir bakış getirdi. Bunu Söke’de yaptık 405 tane konut üretimi yapılıyor. Plan ve projeleri bitti. İçinde sosyal donatıları ve millet bahçesi var. İnşallah burada da bunu yapacağız.” dedi. 
“75. sanayi sitesi sorunu çözüldü”
Yavuz, 75.yıl Sanayi Sitesi’yle ilgili olarak “75. yıl sanayi sitesinin 23-24 yıllık olan bir sıkıntısı.. İnsanların orada binası var. Çalışıyorlar. Yatırımlarını yapmışlar. Hayat devam ediyor. Lakin zamanında yerel yönetimin yaptığı bir hata sonucu bu çıkmaz bir yola girmiş. Sonuç itibariyle dün de yazısı geldi. Onlarında bu sorunu çözülmüş oldu. Alım yapanlar tapuları üstlerine alacaklar. Hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı. 
Konuşmanın ardından Didim Devlet Hastanesi’ne ek yapılacak olan 75 yataklı hastanenin çalışmalarına başlandı.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344