Belediye işçilerine yüzde 42 zam

Asgari ücretin yükseltilmesinin ardından Didim Belediyesi ile DİSK Genel İş sendikası Muğla 1 no.lu şube arasındaki ek zam görüşmelerinde işçilerin yüzü güldü. Bu kapsamda bölgedeki en yüksek zammın Didim’de yapıldığı ve işçilere %42 zam yapıldığı açıklandı.

30 Temmuz 2022 Cumartesi 10:15
Belediye işçilerine yüzde 42 zam

Didim Belediyesi ile DİSK Genel İş Muğla Şubesi arasında sürdürülen ek zam talebinde uzlaşma sağlandı. Bu kapsamda belediyedeki kadrolu, KHK’lı ve belediye şirketlerinde çalışan işçilerin maaşlarına % 42 zam yapıldı.  Ek zam talebiyle ilgili uzlaşmanın sağlanmasının ardından DİSK Genel İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş ve belediyedeki sendika temsilcileri Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ı ziyaret ederek, imzalar atıldı. Başkan Atabay’a Başkan yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener’de eşlik etti.
“BU ÜLKEYİ BU HALE GETİREN BİZLER DEĞİLİZ”
İmza töreni öncesinde konuşan DİSK Genel İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş Sendikanın bir haftadır sürdürdüğü görüşmelerin neticesinde anlaşmanın sağlandığını ifade ederek “Belediyemizde bu anlamda yetkili olarak 200’e yakın arkadaşımızla da görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler neticesinde %99 oranında bir memnuniyetle zam oranında mutabık kaldık. Bu ülkeyi bu hale getiren bizler değiliz fakat bu yükün altından beraber kalkmaktan, bu taşın altına beraber elimizi koymaktan bizler onur duyuyoruz. Bir kez daha başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız başkanım. Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
“KISA BİR SÜREÇ İÇERİSİNDE ÇÖZÜME ULAŞTIK”
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise Ek zam talebinin yerine getirilmesi noktasında belediye yönetimi olarak emekçinin yanında olmaya gayret ettiklerini ifade ederek “Elimizdeki imkanlar ve kanunlar çerçevesinde hareket edip ortak bir karar verdik. Sizlere teşekkür ederim, gayet olumlu ve kısa bir süreç içerisinde çözüme ulaştık. Sene başında yaptığımız toplu sözleşmeden mutluyduk fakat memleketimizin hali o zamanlarda çok daha iyiydi. Dayanışma böyle zamanlarda gerekiyor, belediyemiz Didim Belediyesi, gelirimiz ve giderimiz, harcamalarımız belli, halka karşı sorumluluklarımız var ama tabii ki bunu hep beraber yapacağız. Önemli olan kentimiz için çalışan insanların bugününü, yarınını, akşamını düşünmemesi lazım, ne olacak kaygısı olmaması lazım.

İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞU DA ORTADA
Bu noktada kendini basın diye tanıtan arkadaşlar bu süreçte işçiler üzerinde saldırmaya kalktılar. Böyle durumlarda puslu havayı sevenler var. Bu noktada bazı iddiaların asılsız olduğu da ortada, ben onları kınıyorum.  Bu noktada yapılanların insanı ve vicdani olmadığını da ortada; bu süreçte sendikamızda gerekli cevabı verdi. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Biz sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz. Bu noktada belediye yönetimi olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettik ve etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından ek zam protokolüne imzalar atıldı; ardından Başkan Atabay’a çiçek takdim edildi.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27