Bu Nasıl Bir Canilik!

Didim’de 2 buçuk koy mevkiinde bulunan çamlık alanda bir köpeği derisinin yüzülerek katledildiği ortaya çıktı. 

22 Kasım 2021 Pazartesi 12:02
219 Okunma
Bu Nasıl Bir Canilik!

Geçtiğimiz cumartesi günü Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (DİHAD) vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gitti. Derisi yüzülerek katledilen köpeğin yakın bölgesinde, ölüm nedeni bilinmeyen bir de kedi ölüsü de bulununca olay Didim Asayiş Büro ekiplerine aktarıldı. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. 
Yine bir "İnsan!" Vahşeti!
Konuyla ilgili açıklama yapan DİHAD Başkanı Bilal Süren, “Didim 3. Koy mevkiinde, yeni amfi tiyatro inşaatı karşısındaki çamlık alanda yürüyüşe çıkan Nazlı Ekinci hanımın, bize telefon ile ihbar etmesiyle olay yerine gittik. Bir köpeğin derisi yüzülerek katledildiğini aktarmıştı bize. 
Olay yerinde olan derinin, hangi hayvan türüne ait olduğunu anlamaya çalıştık. İnceleme sonucu bir köpeğe ait olduğunu anladık. Gördüklerimiz karşısında şok olmuştuk. Derisi yüzülerek katledilen köpeğin yakın bölgesinde, ölüm nedeni bilinmeyen bir de kedi ölüsü bulduk. Ortalıkta sadece yüzülen deri vardı. Maalesef bedenine ulaşamadık. Bu vahşetin bilgisi hemen polise bildirdi. Daha sonra olay inceleme ekibiyle beraber, barınak hekimlerine de bilgi verildi. Her kurum duyarlılık göstererek kısa sürede olay yerine geldiler. Didim Asayiş Büro Amirliğince soruşturma kapsamı genişletilerek, incelemeler yapılacak. Biz de olayın takipçisi olacağız. Hayvan hakları yasası yeterli değildir derken de, tam da bu nedenlerden dolayı diyorduk. Yaşam savunucuları olan bizler de, bu caninin bulunması ve gerekli cezaya çarptırılması için takipte olacağız.” ifadelerini kullandı. 
HABER: ELİF DİKBAŞ

Son Güncelleme: 23.11.2021 14:52
Anahtar Kelimeler:
Didim
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344