ÇEVREYE ATIK BOŞALTAN SİTELERLE MÜCADELE BAŞLATILIYOR

Akbük Çevre ve Kültür Derneği (AKÇED) Akbük’te bazı site ve kooperatiflerin atık sularını önlerindeki yola ya da caddeye boşalttıklarını ifade ederek, yasal ve idare mücadele başlattıklarını ifade etti. 

22 Kasım 2021 Pazartesi 11:04
571 Okunma
ÇEVREYE ATIK BOŞALTAN SİTELERLE MÜCADELE BAŞLATILIYOR

Henüz kanalizasyon sisteminin devreye alınmamış olması nedeniyle vidanjör bedeli ödemekten kaçınan site ya da kooperatif yönetimleriyle yasal ve idari mücadele başlatıldığını belirten, AKÇED, mücadelede başı çektiklerini dile getirdi.
İDARİ VE HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATILIYOR
Genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı düzenleyen AKÇED’liler adına konuşan Başkan Yardımcısı İsmet Kemal Bülbül bu konuda kısaca şu açıklamayı yaptı. Bülbük, “Derneğimize bu konuda çeşitli şikayetler geliyor. Bizler de gereken araştırmaları yaptık. Evet, gerçekten bazı site ve kooperatif yönetimleri atık sularını vidanjörlerle çektireceklerine, tasarruf etme düşüncesiyle bu pis suları çevreye salıveriyorlar. Bu faaliyetler genellikle gecenin geç saatlerinde gerçekleştiriliyor. Bu hukuka aykırı faaliyet halk sağlığını ciddi biçimde tehdit ediyor. Pisliği çevreye yayıyor. Bizler bununla mücadele etmeye karar verdik. Hem idari ve hem de hukuki başvurularımızla bu sorunu çözmekte kararlıyız.” ifadelerini kullandı. 

HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344