Devlet Hastanesi’nin Acil Servis bölümü genişletiliyor

Didim Devlet Hastanesi Acil Servis bölümü Didimli hayırseverler tarafından genişletiliyor.  Didim Devlet Hastanesi Acil Servis genişletme çalışması için 9 Ekim Cumartesi günü temel atma töreni yapıldı. 

09 Ekim 2021 Cumartesi 13:52
614 Okunma
Devlet Hastanesi’nin Acil Servis bölümü genişletiliyor

Törene Hastane Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç ve hastane yöneticileri, AKP İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, MHP İlçe Başkanı Fikret Alkaya, hayırseverler Fahri Kösem ve Ramazan Özalp katıldı.
Didim’de inşaat sektöründe hizmet ve Kösem Beton sahibi Fahri Kösem ve Aydın Büyükşehir ve Didim Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Ramazan Özalp tarafından geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Fahri Kösem’in babası Veli Kösem adına hayır yapılarak, Didim Devlet Hastanesi Acil Servis bölümü genişletilecek. 
 “Didim için çok büyük katkı olacak”
Konuyla ilgili törende açıklama yapan Op. Dr. Ethem Bilgiç, “Didim Devlet Hastanesi C grubu hastane olarak geçiyor. Bakanlık müfredatlarına bakarak B grubu hastane olabilmemiz için ikinci seviye yoğun bakımımız mevcut. B grubu hastane olabilmemiz için acil servimizin ikinci seviye olması gerekiyordu. Acil servisimizi ikinci seviyeye çıkarmak için plan yapmaya başladık. Şu an mevcut haliyle ikinci seviye yapamıyoruz. Acil servisinin genişletilmesi gerekiyordu. Röntgen, laboratuvar, kadın doğum muayene masalarını acil servise indirmemiz gerekiyordu. Şu haliyle yeterli alanımız olmadığı için indiremiyorduk. Planları düşünürken başkanlarımıza giderek, projeyi anlattık. Onlar da destek olarak bize hayırseverlerimizi getirdiler. Didim’de bu işi yapacak hayırsever aradık ve Fahri Bey ve Ramazan Bey bu işi yapabileceklerini söylediler. Gerçekten Didim için çok büyük katkı olacak. Çünkü bu iş bittikten sonra Bakanlığa B grubu hastane olmak için ruhsat başvurusunda bulunacağız. Başvuruda bulunduktan sonra acil servisimize acil tıp servisi uzmanı gelecek. Diğer kadrolarda da hekim, hemşire, yardımcı sağlık personeli, temizlik ve güvenlik görevlisi kadro sayımız artacak. Acil serviste daha nitelikli ve kaliteli hizmet verebileceğiz. Beyin, kal ve göğüs cerrahisi gibi yan dal branşların da gelebilme durumu olabilecek. Yapılan iş, hastanemiz açısından kritik bir iş. Hastanemizin seviyesi ve kadrosu artıyor. Önümüzdeki yaza daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermesini sağlayacak bir iş olacak. 
“Birinci seviyemiz tam ve nitelikli olacak”
Hastanemizin yeni ek yapım işi var. 600 gün süreli olacak. 600 gün boyunca hastalarımızı mağdur etmeden daha kaliteli bir iş yapacağız. Yeni hastanemiz olduğu zamanda hazır kadromuza geçeceğiz. 600 gün sonra ek binayı verdikleri zaman buradaki C grubu hastane kadrosuyla geçtiğimiz zaman belki kadromuz yetersiz kalacaktı. Bina büyük bir bina ama yetersiz kadroyla geçecektik. Ama bu yapılan projeyle yeterli ve kaliteli bir kadroyla geçmiş olacağız. Yoğun bakım servimiz ikinci seviyedeydi. Dört yataklıdan yedi yataklıya çıkaracağız. Birinci seviye yoğun bakımımız vardı ama nitelikli değildi. Şimdi ise birinci seviyemiz tam ve nitelikli olacak. Gerekli durumlarda hastaları cihaza bağladığımız zaman cihazı takabileceğimiz konsollar hasta başında olacak. Hayırseverlerimiz, Ramazan ve Fahri Bey’e çok teşekkür ederim.” dedi.
“Allah hayırlarını kabul etsin”
Maşallah Subaşı ise; hayırseverlerin sayısının artmasını temenni ederek, “Ramazan ve Fahri Bey’e teşekkür ederim. Allah böyle hayırsever arkadaşlarımızı artırsın. Gönül isterdi ki bugün büyük hastanemizin temeliyle beraber burayı da açalım ama biz burası için biraz geç kaldık. Daha önce olması lazımdı. Bazı prosedürler gereği bugüne kaldı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.
“Didim için hayırlısı olsun”
Hayırseverlerden Fahri Kösem ise geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden babası Veli Kösem adına hayır yaptıklarını belirterek, “Bu şehirde doğmasak da hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Babam kanser hastasıydı. İlçemizde hastane yetersiz olduğu için iki yıl boyunca İzmir, Aydın, İstanbul’da ki hastanelere devamlı gidip geliyorduk. Neden bizim ilçemizde sağlık hizmetleri eksik kalıyordu diye her zaman konuşuyorduk. Bu projeyle bir nebze olsun Didim’de yaşayan insanlara, halkımıza faydası olsun. Buna vesile olursak ne mutlu bize. Amacımız yapılacak olan projeyi en kısa sürede yetişmek. Yeni yapılacak ek hastaneye de ek ve güçlü bir kadroyla aktarılmasına vesile olmak. Didim için hayırlısı olsun.” dedi. 
120 ile 150 gün arasında tamamlanacak olan genişletme çalışmaları 9 Ekim Cumartesi günü itibariyle başladı. 
HABER: ELİF DİKBAŞ

Anahtar Kelimeler:
DidimDidim Devlet Hastanesi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol