DİDİM BELEDİYESİ USULSÜZLÜĞE GEÇİT VERMEDİ

Didim'de bulunan ve 'İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı' bulunmayan 4 beton santrali, Didim Belediyesi tarafından mühürlendi.

05 Ağustos 2022 Cuma 16:51
DİDİM BELEDİYESİ USULSÜZLÜĞE GEÇİT VERMEDİ

Didimlilerin refahı, güvenliği ve daha güzel bir kentte yaşaması için çalışmalarını sürdüren Didim Belediyesi, ilçede usulsüzlüğe geçit vermemeye devam ediyor.

Aydın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Aydın İl Müdürlüğü ile Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 'İşyeri Açma ve Çalışma  Ruhsatı' bulunmadığı, 3'ünün mera vasıflı alanda bulunduğu, 1'inin ise zeytinlik vasıflı alanda bulunduğu tespit edilen Didim'de ki 4 beton santrali, Didim Belediyesi tarafından inceleme altına alındı. Yürütülen çalışmalar kapsamında santraller, Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından kaleme alınan belgede şu ifadelere yer verildi;

"Yapılan incelemede Cumhuriyet mahallesinde yer alan 3 adet santralin Mera vasifli arazi içerisinde bulunduğu, Akbük Mahallesinde konumlanan beton santralinin ise Zeytinlik vasıflı alanda olduğu, bu alanlar için ilgili mevzuat gereği gerekli izinlerin alınmadığı, imar planlarının, inşaat ruhsatlarının ve iş yeri açma/çalışma ruhsatlarının bulunmadığı ancak söz konusu tesislerin kurulu/hizmete hazır durumda olduğu tespit edilmiştir.

Bu kapsamda 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 21. ve 30. maddelerine göre yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi düzenlenmesi, 32. ve 42. maddelerine göre de ruhsatsız veya yapı ruhsatı ve eklerine aylan yapılar için inşaat durdurma, para cezası ve yıkım kararları alıp uygulamanın ilgili belediyelerin görev tanımlarında olması ve birinci dereceden sorumluluğunuz bulunması nedeniyle; Müdürlüğümüz personelince mahallinde yapılan denetimde tespit edilen hususlar göz önünde bulundurularak, ilave bir yazışmaya mahal vermeksizin gerekli iş ve işlemlerin yapılması, Belediye Başkanlığınızca gereğinin yapılmaması durumunda Valiliğimizce(Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Il Müdürlüğü) Belediye Başkanlığımız hakkında suç duyurusunda bulunularak yasal işlemlerin başlatılacağımın bilinmesi hususunda; bilgi ve gereğini rica ederim."

HABER: Haber Merkezi

Son Güncelleme: 05.08.2022 16:56
Anahtar Kelimeler:
DidimDidim Belediyesi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27