Didim Vegfest’te Pınar Keleş rüzgarı

Didim Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk, Dünyanın ise ikinci Vegan kenti olan Didim’de düzenlenen Vegan Festivalinin ilk gününde Pınar Keleş sahne aldı.

21 Mayıs 2022 Cumartesi 09:39
Didim Vegfest’te Pınar Keleş rüzgarı

2017 yılında ilki gerçekleştirilen Didim Vegan Festivalinin 4.sü başladı. 2 yıllık pandemi sebebiyle yapılamayan Vegan Festivalinin 4.sü Binlerce yıllık Apollon Tapınağı etrafında düzenlenirken, festivalin ilk gününde Pınar Keleş sahne aldı. Festival alanında gerçekleştirilen konsere Didim Belediye Başkanı A Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Belediye başkan yardımcıları ile çok sayıda vatandaş dinledi.

Konserde konuşan şarkıcı Pınar Keleş kendisinin bir hayvan aktivisti olduğunu ifade ederek “Ben 3 yıldır bu festivalde sahne almaktan mutluyum. Bir hayvan aktivisti olarak böyle bir festivalde hayvanların yaşam hakkını savuna festivalin içerisinde olmaktan mutluyum. Bu Festivali düzenleyen Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a ve ekibine de teşekkür ediyorum.” dedi.

“DOĞRU BİLDİĞİMİZDEN VAZGEÇMEYİZ; OPERASYON ÇEKMEYİN”

Konserde konuşan Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise 2 yıllık aranın ardından festivali düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Festivalle ilgili sosyal medya yada değişik alanlarda yapılan eleştirilere de tepki göstererek, “Bizler doğru bildiğimiz şeylerden kimse vazgeçiremez. Kanun kuvveti dahil yöneticiler dahil bildiğimiz yoldan döndürememektedir. Zülal Kalkandelen’e teşekkür ediyorum. Bu camiadaki insanlar bilir; biz 3 yıldır bu festivalin içindeyiz. Bizi gerçekten zorladılar. Medeni insanlarız, bir her şeyi sevgi ve saygı içindeki yapmak istiyoruz. Sosyal medyanın gücüne kullanarak, uydurulmuş görüntüler ve yazılar yazarak, bir takım operasyonları bu konuya evirerek anlatmaya çalışan, bu güzel yürekli insanları ürkütmek isteyen bu tip maalesef operasyonlar yapılıyor. Asla ve asla kimse bizi vegan felsefesinden yani nedir, tüm canlıların yaşamak hakkında saygı duymaktan geri edemez. Bizim yüreğimiz var; bizim tek hedefimiz bu ülkeyi hayvan haklarında da insan haklarında da kültür de ülkeyi muasır medeniyetlere çıkarmak istiyoruz.”dedi.

Konuşmaların ardından Pınar Keleş yabancı ve Türkçe bir çok eser seslendirdi; konsere katılan vatandaşlar hoş saatler geçirdi.

Son Güncelleme: 21.05.2022 09:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/mavidid1/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344