Didim’in yeni Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit göreve başladı

Geçtiğimiz yıl Didim İlçe Kaymakamı olarak atanan Halil Avşar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına Hudut Mülki İdare Amirliğine atanırken, Manavgat İlçe Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim İlçe Kaymakamı olarak atanmıştı.

06 Eylül 2021 Pazartesi 16:04
Didim’in yeni Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit göreve başladı

Geçtiğimiz yıl Didim İlçe Kaymakamı olarak atanan Halil Avşar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına Hudut Mülki İdare Amirliğine atanırken, Manavgat İlçe Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim İlçe Kaymakamı olarak atanmıştı.
Resmi Gazete de yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile Didim İlçe Kaymakamlığı’na atanan Dr. Mustafa Yiğit göreve başladı. 
Didim Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla Dr. Mustafa Yiğit’in göreve başladığı belirtildi. 
Yapılan paylaşım şu şekilde: “19.08.2021 tarih ve 2021/412 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla 06.09.2021 tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Mustafa Yiğit görevine başlamıştır.”
Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit kimdir?
02 Kasım 1967 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Koyunlu Kasabasında bitirdikten sonra ortaokul ve lise öğrenimine Niğde’de devam etti. 1985 yılında girdiği Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1990 yılında Malatya ilinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Çeşitli ilçelerde teftiş refikliği ve vekâletten sonra 1992 yılında İçişleri Bakanlığınca bilgi ve görgülerini artırmak üzere İngiltere’ye gönderildi. İngiltere’de Worthing Swandeen School Of English ve Brighton’da 8 ay süreyle eğitim faaliyetinde bulundu. 1993 yılında Sivas ili Kangal ilçesinde ilk görevine başlamıştır. Daha sonra mahrumiyet hizmeti için Mardin ili Ömerli ilçesinde görev almış, akabinde Osmaniye ili Toprakkale ilçesinde kısa bir süre (1 yıl) ve ardından Çanakkale ili Bozcaada ilçesinde 4 yıl, 2002 yılından itibaren Kastamonu ili Tosya ilçesinde 4 yıl Kaymakamlık görevi yapmıştır. Bu görevi yürütürken 29 Ocak 2006 tarihinde Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine görevlendirilmiş ve Kastamonu Vali Yardımcılığı görevi ile birlikte, Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini 3 yıl süre ile yürütmüştür. 05.10.2009 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığınca Ankara-Akyurt Kaymakamlığına atanmış, bu görevi 6 yıl sürdürmüştür. 2015-2017 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği yapmış olup, 2017 yılı İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Manavgat Kaymakamlığına atanmıştır. Türk İdareciler Vakfı üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Doktora programını tamamlamış olup, çeşitli dergilerde makale ve deneme çalışmaları yayınlanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Elif Dikbaş
 

Son Güncelleme: 06.09.2021 16:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344