DTO, Çalışan Gazeteciler Günü’nde Didimli basın mensuplarını ağırladı

Didim Ticaret Odası yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle her yıl düzenlediği geleneksel kahvaltı etkinliğini bu yıl da gerçekleştirdi.

10 Ocak 2022 Pazartesi 13:53
DTO, Çalışan Gazeteciler Günü’nde Didimli basın mensuplarını ağırladı

Kahvaltı etkiğine Oda Başkanı Hilmi Erbaş, Oda Başkan Yardımcısı Hikmet Atila, Oda yöneticileri, meclis üyeleri ve ilçede görev yapan basın mensupları katıldı. 
“Karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunacağız”
Erbaş, etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, geçtiğimiz günlerde bazı oda başkanları ve STK başkanları ile birlikte İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit’e gerçekleştirilen ziyaretle ilgili “Neden basına kapalı oldu?” sorusuna ilişkin şu bilgileri aktardı; “İlçede ortak aklı kurma noktasındaki arayışlarımız devam ediyor.  Bu noktada yeni bir çalışma yürütülüyor. Bu çerçevede Kaymakam Bey ziyaret edildi. Sorunların tespiti ve çözüm yolları ele alındı. 1 aydır bu çalışmalar yürütülüyor. Bu ziyaretimizin ardından hazırladığımız raporu Aydın BŞB Başkan yardımcısını da ziyaret edip kendilerine ileteceğiz.  Karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunacağız. Bir sekretaryamız olacak. İlçedeki sorunun durumuna göre o sivil toplum kuruluşundan destek isteyeceğiz.” dedi.
“2022’de rotalar oturacak”
Erbaş, Ticaret Odası üyelerinin 2021 yılında genel olarak ekonominin nasıl geçtiği sorusuna ilişkin ise “2020 ve 2021 iyi geçmedi en büyük sorun finansman sorunuydu. Bu süreçte ekonomide göreceli toparlanma oldu. Didim’de 2021 ekonomisi 2020’ye göre iyi geçti. 2022’nin daha iyi olması bekleniyor. 2022’de rotalar oturacak ve iyi bir yılın geçeceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
“Didim’in girişinde bu santraller olmamalı”
Beton santralleri konusuyla ilgili yöneltilen soruya yanıt veren Erbaş, “Beton santralleri konusunda ve parke taşı üretimi konusunda bir rezerv alanı oluşturulmalı. Bu alan ilçede biraz geri planda olmalı. Bu konudaki önerilerimizi İlçe Belediyemize, Büyükşehir belediyemize ve Valiliğimize ileteceğiz. Bu sorunun çözümü noktasında önerilerimizi sunacağız. Didim’in girişinde bu santraller olmamalı; bu konuda planlamalar yapılmalı.” dedi.
Etkinliğin sonunda Oda Başkanı Erbaş, tüm basın mensuplarının gününü kutlayarak görevlerinde başarılar dilerken, basın mensuplarına üzerinde isimleri yazılı ajanda ve kalem hediye etti.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner12

banner13


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344