Eğitim-sen’li öğretmenler, dostluk ve dayanışma gecesinde bir araya geldi 

Didim Eğitim-Sen Temsilciliği, 5 Ekim Dünya Öğretmenler günü nedeniyle dostluk ve dayanışma gecesi düzenledi. Geceye Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP İl ve ilçe yöneticileri ile Didim'de bulunan siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Gecede, Eğitim-sen üyesi olan emekli öğretmenlere plaket sunuldu.

09 Ekim 2021 Cumartesi 12:50
258 Okunma
Eğitim-sen’li öğretmenler, dostluk ve dayanışma gecesinde bir araya geldi 

“Gücümüze güç kattınız”
Plaket töreninin ardından Eğitim-Sen Didim İlçe Temsilcisi Belkıs Kahraman, uzun bir aradan sonra birlikte olabilmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, "Bizler yeni yürütme kurulu olarak maalesef ki pandemi dolayısıyla pek bir arada olamadık. Ama bugün bir araya gelebildiğimiz ilk etkinliğimizde sizlerle paylaşacağımız çok güzel şeyler biriktirdik heybemizde...
Alanda her zaman etkili olan sendikamız Eğitim Sen olması gerektiği gibi Didim'de +1 ile yetkili sendika olabilmeyi başarmıştır. Yetki sürecindeki sloganımız her birimizin birbirimiz için ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktı. Eğitim Sen çatısı altındaki her birimiz çok ses getiren, ülke gündeminde yer bulan o +1'iz. O süreçte bizleri hiç tanımadığı halde telefonda vakit ayıran, evinin kapısını bize açan, parkta, otoparkta bizimle buluşan, bize inanan, destek olan, aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza bir kez daha hepimiz adına Eğitim Sen'e, onurlu mücadelemize, aramıza hoş geldiniz diyorum. Gücümüze güç kattınız. Sizden aldığımız güçle Demokratik, Katılımcı ve Şeffaf Bir İlksan diyerek çıktığımız İlksan seçimlerinde üyemiz, arkadaşımız Hacı Bebek Çelik İlksan Didim Temsilcisi olmuştur. Destek olan tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.
“Bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız”
Ülkece zor günlerden geçtiğimiz bu zamanlarda aydınlığa hep beraber çıkmak zorunda olduğumuz bilincindeyiz. Biz eğitim emekçileri bu ülkenin aydınlık yüzüyüz, toplumu yeniden inşa etmek de bize düşer. Ama bunu tek başımıza yapabilmemiz mümkün değil. Emek ve demokrasiye inanan, bu ülkenin adil bir şekilde yönetilmesini hedefleyen siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve derneklerle hep birlikte bu mücadeleyi örmeliyiz. Didim'de emek ve demokrasi mücadelesini ören ve büyüten tüm dostlarımıza selam olsun, gücümüzü birbirimizden alarak daha yaşanabilir bir Türkiye için hep birlikte mücadele edeceğiz. Başka Türkiye yok! Bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız, çocuklarımız için, geleceğimiz için sahip çıkmalıyız!
“Her zaman son söz bizimdir”
Onurlu emek-demokrasi mücadelemizi büyütürken bu ülkede bıçak sırtı bir yerde olduğumuz gerçeğini de görmezden gelemeyiz. İktidar sözde 15 Temmuz darbe girişimini Allah'ın bir lütfu gibi görerek 20 Temmuz da OHAL ile sivil darbe başlatmıştır. Emek demokrasi mücadelesi öncülerinden olan biz kamu emekçileri de bu darbeden payını almış. iktidar tarafından ekmeğimizle terbiye edilmeye çalışılmıştır. Didim yerelinde Eğitim Sen'li 6 arkadaşımız ihraç edilmiştir. 2 arkadaşımız görevlerine iade edilmiş, diğer arkadaşlarımız için de hukuki ve maddi-manevi dayanışmamız devam etmektedir. Hepimiz biliyoruz ki KHK'lar da bu hükümet de gidecek, biz kalacağız! Her zaman son söz bizimdir, biz inananlarındır, biz direnenlerindir." dedi. 

“Önemli olan çocuklarımızsa, biz her zaman bir adım önde yürümeye hazırız”
Gece konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise; "Bu güzel geceyi düzenleyen Didim Eğitim-Sen Temsilciliğine, katılım sağlayan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu süreçte bu dayanışma ruhu hepimizi heyecanlandırmıştır. Pandemi sürecinde zor bir dönem atlatan sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Ülkemizde her dönem önde gelen eğitimciler her zaman zor süreçlerden geçmişlerdir. Eğitilmesini istemeyen toplumun önünde her zaman eğitimciler olmuştur. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de birçok zorluklar yaşanmaktadır. Bunların bir kısmına şahidim. Elimizden geldiği kadar, partimizin politikası dahilinde her zaman eğitimcilerin yanındayız. Bize ne görev verilirse desteğe hazırız. Önemli olan çocuklarımızsa, önemli olan geleceğimizin teminatı çocuklarımızsa biz her zaman bir adım önde yürümeye hazırız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. " dedi.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Son Güncelleme: 09.10.2021 12:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol