JMO, Yapı Denetim Firmalarıyla görüşmeleri sona erdi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, Didim, Söke ve Kuşadası ilçelerinde faaliyet gösteren yapı denetim firmalarıyla bir araya geldi.

22 Ekim 2021 Cuma 10:31
252 Okunma
JMO, Yapı Denetim Firmalarıyla görüşmeleri sona erdi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği’nin, Aydın Valiliği ve Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimleri sonucu, Aydın Valiliği Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünün İl genelinde faaliyet gösteren Yapı Denetim firmalarına gönderdiği 12/08/2021 tarih ve E-22457278-360.99-1492613 sayılı yazısına istinaden Aydın il genelinde bulunan Yapı Denetim Firmalarının, Jeoloji Mühendislerini istihdam edeceği veya hizmet satın alacağı hususunda kamuoyuna bilgi verilmişti. Konuyla ilgili toplantı düzenleyen TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği Didim, Söke ve Kuşadası ilçelerinde faaliyet gösteren yapı denetim firmalarıyla bir araya geldi. 
Denetimler, JMO ve Yapı Denetim Firmaları işbirliğinde daha güvenli olacak
Denetimlerin, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Yapı Denetim Firmaları işbirliğiyle daha güvenli olacağını belirten, Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru, toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu hususta işleyişin sağlıklı bir şekilde yürümesi ve olası aksaklıkların giderilmesi için Yapı Denetim firmalarımızla Aydın ilimizin afet güvenliğinin tesisi açısından önemli bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda sürecin nasıl işleyeceği, konu özelinde yapı denetim firmalarının olası sorunları ve çözümleri, il temsilciliğimizle gerekli koordinasyonun kurulması konularında görüş birliğine varılmıştır. Yapı denetim firmalarıyla meslek odamızın kent dahilinde yapmış oldukları toplantılar tutanak halinde rapor haline getirilmiş olup Valilik makamı ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ ne sunulacaktır. Kentimizin doğal afetlerden etkilenmemesi ve/veya en az etkilenmesi hususunda hizmet vermeye devam edeceğiz. Kamu yararına yapılan çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen Aydın Valiliği’ne, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ve Yapı Denetim firmalarına gösterdikleri hassasiyet sebebiyle, JMO Aydın İl Temsilciliği ve Aydın Halkı adına teşekkür ederiz. ” dedi.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344