Kaymakam Yiğit, DİTUR’u ziyaret etti

Geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Antalya’nın Manavgat ilçesinden Didim’e atanan Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit, iade-i ziyaretlerine devam ediyor. Kaymakam Yiğit, ziyaretleri kapsamında Didim Turizm Derneği’ni (DİTUR) ziyaret gerçekleştirdi.

23 Kasım 2021 Salı 16:00
252 Okunma
Kaymakam Yiğit, DİTUR’u ziyaret etti

Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Kaymakam Yiğit’i Dernek Başkanı Mustafa Şentürk ve dernek yöneticileri karşıladı.
“Turizm Fuarında yerimizi alacağız”
Ziyaret esnasında konuşma yapan Dernek Başkanı Şentürk, 2-4 Aralık’ta İzmir’de gerçekleşen Turizm Fuarıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Şentürk, konuşmasında; “Son 2 yıldan beri Türkiye'nin gündeminde olan pandemi çok yoğun bir şekilde turizmi etkiledi. Dolayısıyla çok büyük etkileri oldu. Son bir buçuk seneden beri herkes maskeyle iş yaptı ama aşılar oldu.  Aydın olarak Türkiye'nin en iyi illerinden birisiyiz. Vaka artışları Türkiye'de özellikle soğuk bölgelerde başladı. Almanya'da, Avrupa Hollanda, Belçika da bu iş 4 dalga çok hızlı duruma geldi. 15 Temmuz itibariyle Didim'de sezon yoğunlaştı. Bir önceki yıla göre çok iyi bir işler yapıldı. Bu yaz Didim'de özellikle günde 5 ila 10 bin insan geldi. Didim’de yer bulamayanlar da geri döndü. Otellerde %100 doluluk yaşadık. Önümüzdeki yıl gerçekten çok parlak gözüküyor. Burada oteller anlaşmalarını yaptı. 2022-2023 anlaşmaları yapıldı. Herhangi bir olay olmazsa Türkiye'de çok olumlu bakıyorum. 2-4 Aralık tarihinde İzmir'de turizm fuarı olacak. Biz de orada yerimizi alacağız. 48 metre 50 metre karelik stantlarımızı açacağız ve 2-4 Aralık’ta orada olacağız.  Didim standını Roma sütunları ve beraberinde heykeller yer alacak. Didim’de hizmet veren turizmcilerimiz de broşürleri getirerek, stantta yer alabilir.” dedi.
“Fuarlarda temsil edilmek önemli”
Kaymakam Yiğit ise ziyaretteki konuşmasında iade-i ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yerel Yönetim olarak, buradaki güvenlik ekipleri olarak, huzurlu bir kent yaratmanın peşindeyiz. Memleket bizim memleket neticede. Didim artık belki burada yaşayanların değil bütün Türkiye'nin, Dünya’nın olmuş. Bunu bir emanet olarak görmek lazım. Memlekette insanların hakkı var. İşte kendi sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için turizm amacıyla seyahatler yapıyorlar. Biz de o anlamda misafirperverliğimizi göstermemiz lazım. Bu ne kadar parayla da dönen bir sektör olsa da misafirperver olmazsanız bir süre sonra insanlar gelmez olur. Bir kere gelir ikinci defa başka yerleri tercih eder. O yüzden misafirperverliği ön plana çıkarmak lazım. Didim Turizm Derneği de bu anlamda kendi üzerine düşeni yapmaya gayret ediyor. Temsil etmek anlamında her bölgede her ilçede her yerde bu işi üstlenen kurumlar vardır. Didim'de de bunu işte önce Turizm Altyapı Birliği üstlenmiş ama esasen Turizm Derneği o görevi üstlenmiş durumda. Tanıtım görevini yapıyor. Didim’i iyi tanıtmak önemli.. Hem imkânlarının hem de işte ortamını iyice anlatmak gerekiyor ki insanlar ilgi göstersin. Bunun da yapıldığını düşünüyorum. Tabii bu konuda destek verenler de önemli yani bu iş sadece bir derneğin kendi başına yapabileceği bir şey değil neticede. Bir maliyeti var.  Hem yurtdışında hem Türkiye içerisinde fuarlar yapılıyor. Fuarlarda temsil edilmek lazım. Turizmciler bunun değerini biliyor. Yurt dışına gidip tanıttığımız da bir anda müşteri sayınız bir anda katlanabilir. Tanıtımda her zaman önemli elimizde çok kıymetli değerler var. Milet müzesi, Priene Antik Kenti gibi  kültürel turizm için yeterli şey oluşturuyor.
21. Yüzyılın en popüler işlerinden bir tanesi insanları seyahat ederek mutlu oluyorlar. Türkiye'de de zaman zaman sıkıntılar olabiliyor ama dünya insanı Türkiye'den vazgeçme şansı yok. Aynı şekilde büyükşehirlerdeki insanlarda bunalıyor. Bu pandemi sürecinde özellikle büyük sıkıntılar yaşandı. İnsanlar, doğa turizmini tercih ediyor, yürüyüşü tercih ediyor, daha nezih işte bakir kalmış alanlara hücum edebiliyor. O yüzden Didim buna hazırlıklı olmalı bana göre tabii.. Turizmciler biliyordur, şuan rezervasyonlardan.. Biz belki afaki konuşuyor olabiliriz ama onlar rakamları biliyorlardır. O konuda da kim taşın altına elini koyuyorsa onu da tebrik etmek lazım. Bu dinamik burada oluşmuş turizm Derneği'nde oluşmuş. Bu yüzyılın en önemli işlerinden bir tanesi burada da buna yoğunlaştırılmış. Bu konuda bizde her türlü desteği vermeye hazırız. Ben teşekkür ediyorum. Katılmanız bence iyi olur ve başarılı geçer diye düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.
HABER: ELİF DİKBAŞ


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/mavidid1/public_html/index.php on line 344