MESEM’e ilgi artıyor

Didim Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap’ı ziyaret etti.

15 Eylül 2021 Çarşamba 17:08
MESEM’e ilgi artıyor

Didim Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap’ı ziyaret etti.
Ziyarette Oda Başkanı Erul’a, Oda Sekreteri Ayşe Durmaz eşlik ederken, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü (MESEM) tarafından, kalfalık ve ustalık belgesi sahibi ve ortaokul mezunu olup da lise diploması olmayanlara lise diploması imkanı verilmesine yoğun ilgi olduğunu kaydedildi.
Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortalığı ile gerçekleşen programa yoğun ilgi olurken, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı başvurularının Kasım ayına kadar devam edeceğini ifade edildi. 
“187 öğrencimiz ders alıyor”
Ziyarette Okul Müdürü Hüseyin Şap, ustalık ve kalfalık öğrencilerinin lise mezuniyeti olma şansı ile bilgilendirme yaparak, “2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında 187 öğrenci öğrencimiz lise diploması için derslere başladı.  Pandemi sürecinin devamlılığı ve bakanlığımızın talimatlarına göre eğitimlere devam ediyoruz. Derslerini aldıktan sonra başarılı bir şekilde okulu bitiren öğrencilerimiz, Mesleki ve Teknik lise diploması almaya ve fark derslerini tamamlayarak teknisyen unvanı almaya da hak kazanmış olacak. Şu ana kadar 31 meslekte 187 öğrencimiz ders alıyor. Başvurularımız, Kasım ayının ortasına kadar devam edecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı için 70 öğrencimiz başvuru yaptı. Bu yıl toplamda 100’e yakın yeni öğrenci kaydımızın olmasını ön görüyoruz.” ifadelerini kullandı. 
“Esnafımız için ne yapsak azdır”
Konu ile ilgili Esnaf Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına ve Okul Müdürü Hüseyin Şap’a teşekkür ederek “Esnafların en çok zorluk yaşadığı konu çırak bulabilmek, ailelerinde isteği çocuklarının lise düzeyinde eğitim almasıdır. Gençlerimizin meslek öğrenmesi için Mesleki Eğitim Merkezi tarafından verilen program çok önemlidir. Gençlerimiz hem çalışıp hem de lise dersleri alarak lise mezunu oluyor. Esnaflarımızın ve özellikle velilerimizin meslek öğrenmek isteyen gençlerimiz için yollarını açık tutmasını istiyoruz. Esnafımız için ne yapsak azdır” dedi.

Elif Dikbaş

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner26

banner27