AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten Didim teşkilatını ziyaret etti. Ökten’e ziyaretinde İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın, Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu, Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Kuşadası İlçe Başkanı Fatih Sarıgöz, Germencik İlçe Başkanı Sami Ağraş ile İl başkan yardımları eşlik etti. AK Parti heyetini İlçe Başkanı Sabahattin Akkuş, ilçe yöneticileri, bazı meclis üyeleri ile partililer karşıladı.

Ziyarette konuşan AK Parti Didim İlçe Başkanı Sabahattin Akkuş göreve geldikleri günden bu yana yaptıklarını anlatarak “23 Ağustos 2023 tarihinde Genel merkezimizin takdiri, tensipleri sayın Cumhurbaşkanımız tarafından il başkanımız koordinatörün milletvekillerimiz tarafından atandım. 25 Ağustos'ta görevi devraldık. Devraldıktan sonra ana kademe yönetimimizi yaptık. Ana kademeden sonra partimizde birtakım değişikliğe, tadilata gittik. 143 bin TL'lik bir harcama yaparak giydirme ve iç tasarımları, boya, badana, alçı vesaireleri yaptık. Bitirdik. Kullanıma ve hizmete açtık. Kadın kolları başkanımız Sayın Pınar Tapan hanımefendi atandı. Kadın kolları başkanımız ve yönetimi hazır. Gençlik kollarında üç arkadaşımız mülakat için Aydın'a gitti. Onların atamasını üç arkadaşımızdan birinin atamasını bekliyoruz. Mahalle başkanlarımız, mahalle yönetimlerimizi oluşturduk. Yüz kişilik SKM kadromuzu kurduk. Atandığımızdan bugüne 687 yeni üye başvurusu oldu. Onun büyük bölümü yüzde 80 bölümünü, yönetim kurulu kararıyla kabul ettik. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza, il başkanımıza, genel merkezimize bir sözümüz var. Edirne'den Antalya'ya kadar olan sahil bandına kırmızı olan yeri, sarıya, boyayıp Didim'e inşallah başta Cumhurbaşkanımıza, İl başkanımıza teslim edeceğiz. 31 Mart'ta bu zafer inşallah bizim olacak Didim aklanacak.” dedi

UYTUTU

“AYDIN’DA ÇOK BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten Didim’de yeni yönetime hayırlı olsun dileyerek “Ben Didim'de yeni oluşan yönetime ve ilçe başkanımıza sizlerin de huzurunda hayırlı olsun diyorum. Çok önemli bir süreç öncesinde burada görev alan arkadaşlarıma yol açıklığı dua ediyoruz. AK Parti olağanüstü bir genel kurulumuzda Sayın Cumhurbaşkanımız da cümlelerinde net vurguladı. Ve kongre salonunda sizlerin de gördüğü gibi bir sloganımız vardı. Hep yeni, hep ileri. Kurulduğu günden bugüne kadar 22 yıldır değişime direnen değil, değişimi gerçekleştiren bir parti olduk. Teşkilatlarımızda yine dediğimiz gibi biz değişime hiçbir zaman direnen değil kendisini yenileyen ve bu yenilikle beraber hep ileriyi hedefleyen, ileriye giden bir parti olduk. İşte bu sebepledir ki girdiği bütün seçimlerde seçmenin kendisine mesajını iyi okuyan ve bir dahaki seçim için de o mesajları değerlendiren bir parti olduk. 14 ve 28 Mayıs'ı atlattık. Türkiye'de kimilerinin planladığı gibi Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi deviremediler. Cumhur İttifakı'nı bozamadılar. Araya nifak sokamadılar. Biz etle, tırnak gibiyiz çünkü bizim derdimiz de bizim gönlümüzde bu ülkenin milli, birliği ve beraberliği var. Bizi birleştiren unsur da bu. Önümüzde bir yerel seçim var. Evet yerel seçimde de Aydın'da çok büyük hedeflerimiz var. Didim Belediyesi'ni kazanmak diğer ilçelerimizde bizde olmayan belediyeleri kazanmak 17 ilçe belediyesinden aldığımız güç ile Allah'ın izniyle Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak. AK kadrolar buralara gelsin. Didim'de yaşayan vatandaşlar artık hizmet görmek istiyor. Kuşadası'nda yaşayan vatandaşlar, Söke'de yaşayan, Efeler'de yaşayan tüm Aydın'da büyükşehirden hizmet görmek istiyorlar. Maalesef arkadaşların böyle bir derdi yok. Bunu bu geçen 15 yıl içerisinde gördük. AK Parti belediyeleri böyle değil AK Parti belediyeleri vatandaşa hizmet etmek için yarış içerisinde olan, kendi içinde bir yarış içerisinde olan bir hizmet anlayışıyla yoluna devam ediyor. Tabii bu hedeflere ulaşmak da arkadaşlar kolay değil.

Y-3

“DİDİM’DE SEÇİMİ KAZANMAK ZOR?”

Bir toplantıda dedim ki yani Didim'de seçim kazanmak kolay mı? Zor. Didim'de Kuşadası'nda belki seçim kazanmak kolay değil. Ama biz zora talibiz biz zoru başaran kadrolar olacağız. Zor ama imkânsız değil dedik. Evet Didim'de ben inanıyorum. Sizlerin gayretiyle, sizlerin desteğiyle inşallah vatandaşımızın seçmenin de bize söylediği, yani biz artık hizmetle tanışmak istiyoruz.

“DİDİM TEŞKİLATININ ARKASINDAYIZ”

İl başkanı ve il teşkilatı olarak Didim'de teşkilatımızın ana kademe kadın kolları, gençlik kolları her zaman yanındayız, arkasındayız, destekçiyiz. Biz birlik olduğumuzda Cumhurbaşkanımız diyor ya bir olacağız iri olacağız, diri olacağız diyor. Biz bunu başardığımızda Didim'de o zor olanı biz başarırız. Ama bir olalım. İri olalım diri olalım. Tabii insan nefsi arkadaşlar her şey yaşanabilir. Önemli değil. Biz il başkanı olduğumuz günden bugüne hep aynı şeyi söyledik. Hata yapan varsa o kendi hatasıyla yüzleşsin. Biz hata yapanla uğraşmayacağız. Biz dedikodu yapanla uğraşmayacağız. Biz çalışacağız. İşimiz çalışmak. Didim'i bu kaderinden kurtarmak için. Aydın'ı bu kaderinden kurtarmak için...

Biz bu dava bilinciyle aile birliğimizi güçlü tutarak, birbirimize destek olarak inşallah önümüzdeki yerel seçimde Didim'de mücadelemizi yapacağız en güzel mücadelemizi ortaya koyacağız. Sizlerin o gayretiyle Didim'de 31 Mart sonrası işte burada otururken bir yanımızda da belediye başkanımızı da burada birlikte ağırlayacağız. Hepinize hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

Meteorolojiden ‘Toz taşınımı’ uyarısı Meteorolojiden ‘Toz taşınımı’ uyarısı

UTYU787-1

“PARTİYE ZARAR VEREN KİM OLURSA GEREĞİ YAPILIR”

AK Partinin Didim’deki Belediye Başkan adaylığı sürecine ilişkin sorulan soruya yanıt veren Ökten;

“Tabii hata yapan kendi hatasıyla yüzleşecek derken bir gün gelecek illaki hata yaptığını anlayacak iyi niyetiyle söylüyorum. AK Parti yirmi iki yıldır hani şu anki bu büyüklüğüne ulaşabildiysek kurumsallığıyla parti içi disipliniyle tabii ki yani tüzüğüyle belli kurallarıyla bu büyüklüğe ulaştı. Yani burada hiç kimsenin AK Parti'ye zarar verme lüksü yok. Yani bizim için kutsalımız burada Partimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Yani kırmızı çizgilerimiz. Tabii ki insanlar zaman zaman kendi kişisel düşünceleriyle belki Genel merkez ve AK Parti'yle aynı düşünceye sahip olmayabilir. Bu milletvekili aday listenizde olabilir. Herkesin kendince kişisel görüşü vardır. Buna saygı duyarım ama belirlenen, tespit edilen sonrasında partiye zarar verme boyutuna gelirse tabii ki burada parti kurulları var. Ama hani bunlar değerlendirilir. Hiçbir zaman AK Parti'nin menfaat çizgisinden biz sapmadık. Şimdi bakış açımız bu. Hata yapan varsa, hatasıyla yüzleşsin. Hatasından da dönsün. Ha bu AK Parti'ye zarar verme boyutuna gelirse tabii ki bizim il genel merkez kurullarımızda bunu değerlendirmesini illa ki yapar. Yani bu şu demek değil Yani herkes yaptığıyla kalacak. Böyle bir düzenimiz yok. Şunu ifade edeyim. Bizden önceki dönemde belki hani tüzük kurallarındaki bu bazı işleyişler biraz ağır çalışmış olabilir. Ama şu an bizim arkadaşlarımız sosyal medya üzerinden AK Parti'nin vekilleri, bakanlarına il ilçe teşkilatlarına devamlı olumsuz görüş, fikir, hakaret yaz; sonra da ben dava adamıyım şeklinde ortada gezen arkadaşlara disiplin soruşturması açıyorlar. Bizim kırmızı çizgimiz AK Parti. Recep Tayyip Erdoğan bu davaya zarar verecek kim olursa olsun ben tabii ki tüzüğün emrettiği gereken neyse de onu yaparım. Biz bu konuda hiç duygusal bakmıyoruz benim duygularım şu an bu konuda alınmış bir kenara konulmuş durumda. Biz başkan adayı aramıyoruz. Bize aday olacak arkadaşın başkan olması lazım. Biz bunun peşindeyiz.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ