Başkan Hilmi Erbaş İlçenin herkesin bildiği sorunları olduğunu ama sorunların merkezinde yerel yönetim ile sivil toplum kuruluşlarının iş birliği geliştirememesi olduğu dile getirdi. Bunu da ziyaret gerçekleştiren tüm başkan adaylarına söylediklerinin altını çizdi. “Temel amacımız kim kazanırsa kazansın başkan ve meclis ile iş birliği yapmaktır” dedi. Misafirlerine Ticaret Odası tarafından hazırlanan Didim İlçesi İhtiyaç ve Beklenti raporunu verdi. Raporda Didim’in temel sorunlarına kurumun bakış açısı ve çözüm önerilerinin yer aldığını ifade etti.

Tarihi, kimlikleri konuşmaktan meseleleri, toplumun sorunlarını konuşamadıklarını, geleceğe ilişkin bir şey söylenemediğini belirten Erbaş “vaatler teoride kalıyor, pratiğe geçemiyor” dedi. 

Erbaş, Seçimin yerel olmasına rağmen yerelden çıkarak başkan adayı ve meclis üyelerinin belirlenmesinde yerel dinamiklere, STK’ların önerilerine bakılmadığı tespitinde bulundu. Yerel dinamikler gelişmesi gerekirken merkeziyetçi bir duruşla tam tersinin yaşandığını vurguladı.

Başkan Adayı Nizamettin Özden kendi partilerinde bunun böyle olmadığını, halk ve STK’lar ile karar alındığını ifade etti. Sidar Boza Sarı projelerinin de ilgili kuruluşlar, STK’lar ve kişilerle birlikte belirlediklerini söyledi.

Seçim sürecinde insanlarda, önceki seçimlerde gördükleri heyecanın olmadığı tespitinde bulunan Erbaş, “Bunun sebepleri; bıkkınlık mı, yılgınlık mı yoksa siyasilere güvenin azalması mı sorgulanmalı” dedi.  

Didim Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi Didim Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

HABER: ELİF DİKBAŞ

D E M