Didim Belediyesi Gençlik Merkezi’nde (DİGEM) sergilenen Masal Masal İçinde isimli tiyatro oyunu Didimlilerden tarafından yoğun ilgi gördü.

Işık Kasapoğlu tarafından yazılan ve Burcu Doğan tarafından sergilenen oyunda izleyici olan çocuklarda sahne aldı. Sahnede kuklalara hayat veren Burcu Doğan, oyun sırasında yer yer izleyicilerin arasında da oyununu sürdürdü.

Masal Masal İçinde isimli kukla gösterisinde Kırlangıç, Cin ve Ağustos Böceği üç ana karakter izleyicilere tanıtıldı. Üç ana karakter üzerinden izleyicilere kişinin kendisini kabul etmesinin en doğrusu olduğu ve kişinin ancak bu şekilde güçlü olacağı anlatılırken bir yerden de arkadaş ve dost olmanın önemi aktarıldı. Sevginin hiçbir ilişkide ertelenmemesi gerektiği, bazen her şeyin bir anda bitebileceği, engelleri aşmak için her zaman çaba gösterilmesi gerektiği, paylaşmanın önemi, sevginin yaşaması için sınırlar ve mesafenin gerektirdiği anlatıldı.

Oyun sonunda, tek kişilik oyunda birçok karaktere can veren Burcu Doğan’a renkli görüntülere yer verdiği için, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seyrani Bozkaya çiçek takdim etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

4-36

Minibüs uçuruma yuvarlandı: 1 ölü Minibüs uçuruma yuvarlandı: 1 ölü

EWQEQW-2