KESK, DİSK, TTMOB ve TTB’nin çağrısıyla 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen emek, barış ve demokrasi mitingine yönelik IŞİD’in gerçekleştirdiği bombalı saldırı ve yaşanan katliamın üzerinden tam 8 yıl geçti. IŞİD’in iki canlı bombayla düzenlediği ve hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı için 103 kişinin hayatını kaybettiği katliamda yüzlerce kişi yaralandı. Saldırıya yol veren kamu görevlilerinin yıllardır yargılanmadığı katliamın 8. yıl dönümünde Didim Emek ve Demokrasi Platformu anma düzenledi.

asdadsasd

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek

Anma kapsamında platform üyeleri Kent Meydanından, Elif Kanlıoğlu parkına kadar yürüdü; ardından türkülerle hayatını kaybedenleri andı.

Ellerinde barış yazılı dövizler ve hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını platform üyeleri, sloganlar eşliğinde Kent meydanından, 10 Ekim’de katledilen Elif Kanlıoğlu’nun parkına kadar yürüdü. Parktaki anmada ilk olarak Didim Emek ve Demokrasi Platformu adına Türkan Şener konuştu. Şener 8 yıl önce gerçekleşen katliamda  103 canın hayatını kaybettiğini ve kamu görevlileri başta olmak üzere saldırıya yol verenlerin de yargılanmadığını ifade ederek, hayatını kaybedenlerin acılarını hala yaşadıklarını dile getirdi.

Konuşmanın ardından şiirler okunarak, türküler seslendirildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

4-25

eqweq-2