2022 yılında Plant Based Treaty (PBT) imzacısı olan ve Türkiye’de ki yerel yönetimler içinde bir ilki gerçekleştiren Didim Belediyesi, bu yıl da Yaşamdan Yana Derneği ve Animal Save Türkiye Grubu’nun kampanyası olan PBT ile birlikte Yaşam Dolu Festival için hazırlanıyor.

Yaşamdan Yana Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Animal Save Bölge İletişim Sorumlusu Nilgün Engin, Türkiye’nin ilk vegan festivali özelliğinde olan VegFest’e sayılı günler kala PBT ortaklığı ve festival organizasyonu için 3 günlük Didim’e ziyarette bulundu.

Didim’de ki 6 kafe/restoran ve 1 otelde maliyeti düşük, sağlıklı ve kolay vegan yemek tarifleri veren Engin, uygulamalı olarak yemek atölyelerinde tarifleri anlattı. Engin’in vegan yemek atölyeleri verdiği işletmeler arasında Maxeria Hotel, Rumeli Restaurant, Olivia Cafe, Siso Pub Cafe, Kaşık Restaurant, Key-f Restoran, Barış Kafe yer alırken işletmeler, PBT’yi imzalayarak, menülerinde vegan seçenekler bulundurma sözü verdi.

VEGAN DOSTU ŞEHİR HARİTASI DÜZENLENECEK

Festival hazırlıkları devam ederken Animal Save Türkiye grubu, PBT’yi imzalayan işletmelerin bulunduğu bir Vegan Dostu Şehir Haritası düzenleyeceğini belirtti. Türkiye’ye ve dünyaya bu mekânların tanıtılmasını sağlayacağını ve vegan dostu kent olma yolunda Didim’e destek olacağının sözünü verdi.

Aynı mahallede iki şüpheli ölüm Aynı mahallede iki şüpheli ölüm

FESTİVAL İÇİN OTOBÜS KALDIRILACAK

Animal Save Türkiye; 28-29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan VegFest’e katılmak isteyen öğrencilerin maddi yükünü hafifletmek amacı ile 3 büyük şehirden otobüsler kaldırılmasını sağlayacağını belirtirken, Didim Belediyesi de festivale katılacak olan öğrenciler için festival boyunca ücretsiz kamp alanında konaklayabilecekleri çadırları tahsis edeceğini dile getirdi.HABER: MAHMUT ÇAKIR