Didim'de  1 tutuklama Didim'de 1 tutuklama

20. yaşını dolduracak olan Altınkum Yazarlar Festivali son günlerde nerede olacağı tartışma konusu olurken son olarak bu yıl da Altınkum'da yapılacağı duyuruldu. 

Geçtiğimiz günlerde Yazarlar Festivali’nin bu yıl Kent Meydanı’nda düzenleneceği duyurulmuştu. Yapılan duyuru ardından Yazarlar Festivali’nin Kent Meydanı’nda yapılmasına başta festivalin organizatörü Hayri Kandemir olmak üzere birçok kişi ve kurum tepki göstermişti. 

Tartışmalar sürecinde son noktayı festivalin organizatörü Hayri Kandemir koydu. 

Kandemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Sevgili Altınkum Yazarlar Festivali’ne gönül vermiş dostlarım,

Zaman zaman sosyal medyada yazarlar festivalinin yapılmayacağı gibi söylentiler oluştu. Belediye başkanımız Hatice Gençay ise festivalin kesinlikle yapılacağını bizzat bana defalarca bildirdi. Yazarlar Festivali standı yıllarca açık alanda durduğu için iskelet demirlerinde aşırı derecede çürüme oluştu, neredeyse insanların üzerine çökecek durumdaydı. Bu nedenle tarafıma da bilgi verilerek stant, belediye tarafından sökülerek bakıma alındı. Şu anda bakım ve onarımı yapılmaktadır. Bu süre içerisinde belediye başkanımız Hatice Gençay ile zaman zaman görüşerek yazarlar festivalinin Kent Meydanı’nda, Apollon Tapınağı’nda, Aytepe’de, Akbük’te veya açık hava tiyatrosu yanındaki boş alanlarda bazı yazarlarımızın söyleşilerini ve şiir dinletilerini bu bölgelere kaydırarak Didim’in her yerine yaymak istediğini söyledi. Belediye başkanımız Hatice Gençay, benim görme engelimden dolayı bu kadar yükü kaldıramayacağımı düşündüğü için; bu sene de festival Altınkum’da yapılsın, seneye çok daha etkili bir yazarlar festivalini Didim’in her bölgesine kaydırarak yapılacağını söyledi. Festival standı, en kısa sürede tamir ve bakımı yapıldıktan sonra eski yerine montajı yapılacaktır. 20. Yılını kutlayacak Altınkum Yazarlar Festivali’ne bütün okurlarımızı bekliyoruz.Halkımıza duyurulur." ifadelerine yer verdi. 

HABER: ELİF DİKBAŞ

Editör: Ergun Korkmaz