14 yıldır Didim Cemevi tarafından düzenlenen yaz konserleri başladı. Cemevi binasının bahçesinde gerçekleşen konsere bazı siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katılım gösterdi. Konser girişinde yiyecek, içecek; takı eşyaları satışı ve sponsorların tanıtımı gerçekleşti.

Konser öncesinde 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen deprem felaketleri için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu ardından Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

OLO

Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, gerçekleşen konserlerin amacının, öğrencilere yapılan maddi desteğe katkıda bulunmak olduğundan bahsetti. İlhan, “Biz de bir görevimizle burada gençlerimizi bu ibadethanemizde buradaki yolumuza hizmet için burada yetiştirmemiz lazım diye düşünüyoruz. Bu sebeple de bizler özellikle buradaki canlarımıza ricamızdır. Gençlerimizi buraya getirin. Çünkü bizim yolumuz ezelden gelmiş. Sağ olsun buradaki inanç kurundaki analarımız, dedelerimiz, erenlerimiz, evliyalarımız bu yolu bütün baskılara rağmen, bütün şiddetlere rağmen bugüne kadar getirdiler. Bizler bu hizmeti aldık, sizlerle beraber bu yolu sürüyoruz. Tabii ki bizden sonraki gençlerimiz de bizler burada fırsat vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden de biz burada bu hizmeti ailemizle beraber yapıyoruz. İyi ki de bu çatı altındayız. İyi ki de bu yolun mensubuyuz. İyi ki de Alevi inancındayız. Gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz. Ve her zaman da bu yola bizler, sizlerle beraber hizmet edeceğiz.

Didim’de dostluk örneği

Cemevleri her türlü farklılıklara rağmen bizim çatımız burayı bir şemsiye olarak düşünüyoruz. Herkesin her türlü ideolojisine rağmen biz burada bu çatı altında toplanacağız demokrasi mücadelemizi, daha özgür, daha refah, daha hukuk içinde bu çatı altında yürütmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Cemevleri bu yüzden bizler için çok önemli. Biz her etkinliklerimizde, insanlarımızı, canlarımızı bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz ki gün geliyor işte 6 Şubat'ta yaşanan o ülkemizdeki depremde Didim Cemevi Didim'de diğer cemlerimiz diğer bölgelerde darda zorda kalanların hızırı oldular. O zaman biz altısından onuna kadar dört günde 30 kamyon malzemeyi burada siz canlarımızın getirdiği lokmalarla deprem bölgesindeki cemevlerimize ulaştırdık. Onlar da orada canlarımızın yaralarını sardılar. Dördüncü günden sonra buraya 15 bin kişiye yakın deprem bölgesinden misafirimiz geldi. Gerçekten Didim Cemevi burada bir Didim'de bir insanlık örneği, bir dostluk örneği gösterdi.” sözlerine yer verdi.

İlhan, gerçekleştirdiği konuşması ardından konserin sponsorları sahneye davet ederek, konuklara tanıttı. Sponsor olan Parlak Kuyumculuk sahibi Mustafa Parlak ve Didim Ader Dent sahibi Diş Hekimi Önder İstanbullu’ya İlhan tarafından katkılarından dolayı teşekkür edilerek, plaket takdim edildi. 

OOO-1

LLLL

Yaz gelmeden Menderes’te sular çekildi Yaz gelmeden Menderes’te sular çekildi

Grup Pir Sultan Abdal’ın takdim edilmesiyle, konser başladı. Sevilen türkülerin okunduğu konserde
Kürtçe ve Türkçe şarkılara yer verildi. Konser Didimlilerden yoğun ilgi gördü.

HABER: EBRU GÖRMEZ 

LLLLLLLLLL

OPŞPŞ

OLOL

LOL