Karara bir tepki de CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz verdi. CHP’li Başkan Yılmaz, açıklama yaparak, “Bu kararı kabul etmiyoruz. İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz er ya da geç suçluların tekrar yargılanması gerekmektedir.” dedi.

CHP’li Başkan Yılmaz açıklamasında ilk olarak,  Siyasal iktidarın yanlış politikalarından kaynaklı ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zorlukların her geçen gün daha derinden hissedildiğini ifade ederek, en çok etkilenen kesimin ise emekli yurttaşlar olduğunu belirtti.

EMEKLİLERE YİNE BÜYÜK HÜSRAN!

CHP’li Başkan Yılmaz, açıklamasında “Ekim ayında maaş düzenlemesi yapılacağı birçok kez dile getirilse de gerçeğin farklı olduğu Hazine ve maliye bakanı Sayın Mehmet Şimşek tarafından açıklanmıştır. Sadece en düşük emekli maaşı alanlar ile ilgili bir çalışma yapıldığını beyan etmiştir. Bu da göstermektedir ki emeklilerin büyük bir çoğunluğunu oluşturan en alt dilim olan 7500 tl maaş alan emeklilerin dışında kalan yaklaşık 10 milyon emekliyi yine büyük bir hayal kırıklığı beklemektedir. Emekliyi düşünmeyen AKP iktidarı ve ortakları iyi polis kötü polis rolü ile günü kurtarma derdine düşmüşlerdir.

Ve yine akaryakıt zamları, günlük rutine binmiş durumdadır. Her yeni günde, yeni zamlarla uyanır olduk. İnsanlar araçlarını kullanamamakta, yapılan zamlar iğneden ipliğe her şeyi etkilemekte olup yine olan gariban halkımıza olmaktadır. Saray iktidarı, halkımızdan sürekli sabretmesini istenmektedir. Artık yeter, sabır kalmamıştır yaşam koşullarının ağırlaştığı bu günlerde halkımız inim inim inlemektedir. Zamları asla kabul etmiyoruz.” dedi.

MADIMAK’I UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Başkan Yılmaz, açıklamasında zaman aşımına uğrayan Sivas Katliamı ile ilgili de “Bütün bunlar yetmezmiş gibi mevcut iktidar gerçek yüzünü anayasayı ve yargıyı hiçe sayarak,  birçok kişinin yanarak öldüğü ve tüm dünyada insanlık suçu olarak kabul edilen Sivas davasında da kendini göstermiştir.

Sivas davası düşmüştür, insanlık ölmüştür. İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz ve kabul edilemez. AKP iktidarı ve ortaklarının yargıyı siyasallaştırdığı verilen bu karardan da anlaşılmaktadır. Bu kararı kabul etmiyoruz. İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz er ya da geç suçluların tekrar yargılanması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

UYUŞTURUCU BARONLARININ BİR NUMARALI ADRESİ TÜRKİYE OLDUKÇA, BU SORUN BÜYÜYECEKTİR! UYUŞTURUCU BARONLARININ BİR NUMARALI ADRESİ TÜRKİYE OLDUKÇA, BU SORUN BÜYÜYECEKTİR!

Editör: Ergun Korkmaz