Didim Kent Meydanı’nda gerçekleşen Nevroz’a kadınlar geleneksel kıyafetleriyle katıldı. Alana girişte yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gözlenirken, alana girenlere üst ve çanta araması yapıldı. 
Nevroz kutlaması, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşiğinde çekilen halaylarla başladı. Nevroz’a HDP eski milletvekili Zeynel Özen, DEM Parti MYK üyesi Avukat Ebru Günay, DEM Parti Didim ilçe eş başkanları Feride Akdağ ve Salih Erkek, Dem Parti Didim Belediye eş başkan adayları Sidar Boza Sarı ve Nizamettin Özden, kitle örgütü ve siyasi parti temsilcisi ve Dem Parti üyeleri katıldı. 
DEM PARTİ HALKTIR
Saygı duruşu ile başlayan Nevroz programında açılış konuşması Dem Parti Didim İlçe eş başkanı Salih Erkek yaptı. Erkek, yaptığı konuşmada “Binlerce yıldır Mezopotamya topraklarında nevroz hep direnişin, özgürlüğün ve barışın sembolü olmuştur. Nevroz tarihte olduğu gibi bugün de halklara dayatılan baskı ve sömürüye karşı özgürlük meşalesi olmuştur. Tarihte Ege'nin kadim topraklarında insanlık demokrasinin doğuşuna tanık olmuş ve demokratik uygarlığı bu miras üzerinde geliştirmiştir. Maalesef görüyoruz ki, birlikte demokrasi mücadelesi verebileceğimiz kesimlerden "Dem partililer bizim kapımızdan içeri giremezler" yaklaşımıyla karşılaşıyoruz.  Bu ırkçı anlayışa çok söz söylemeye gerek duymuyoruz. Dem parti burada, dem parti halktır, halk burada! Bu ırkçı anlayışınızı 31 Mart’ta sandığa gömerek cevabınızı verecektir. Buna hiç kuşkunuz olmasın. Nevrozun direniş ruhunu büyüterek halklarımızı demokratik uygarlık yolunda başarıya götürme sözü veriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.36 (1)
31 MART’TA BİZ ALACAĞIZ, BİZ KAZANACAĞIZ!
Dem Parti Didim Belediye eş başkan adayı Sidar Boza Sarı, “Yüzyıllarca yıl önce zalim DEHAK'a karşı biat etmeyerek devrimci bir çıkışla zulme karşı başkaldırdı. Özgürlüğün ateşini yaktı. Kava'nın yoldaşları bugün alanlarda bu ateşleri büyüterek yakmaya devam ediyor. Kadınların toplumun yarısıdır. Hayatın her alanında belediyelerde, meclislerde, her alanında temsilcileri olmalıdır. Partimiz bildiğiniz gibi eş başkanlık sistemini savunuyor. Eşit temsiliyet hakkını savunuyor. Biz biliyoruz ki bir yerde bir kadın kendisi için ayağa kalkarsa bütün kadınlar için ayağa kalkmış sayılır. Jin, Jiyan, Azadi diyoruz ve sistemin dayattığı bu kadın anlayışını reddediyoruz. Bu ceberrut sistem Kürdü, Alevi'yi, emekçiyi, doğayı ve tüm canlıları hep yok saydı. Dilimizi, kültürümüzü, inançlarımızı yok sayan bu sisteme karşı barışı, özgürlüğü savunmak en insani ve onurlu davranıştır. İnadına barış! Kayyum atamalarıyla halkın iradesini yok sayanlar şunu iyi bilsin ki 31 Mart yerel seçimlerinde bu halk bu belediyeleri geri alacak. Gümbür gümbür geri alacak. Biz de Didim Belediyesi'ni siz değerli halkın iradesiyle sizlerin iradesiyle yönetecek olan belediyeler olarak bu seçimleri ya alacağız ya da alacağız sevgili yoldaşlar. Sizin bu coşkunuz, bu görkeminiz de gösteriyor ki 31 Mart'ta zılgıtlarla, türkülerle, halaylarla bu belediyeyi biz alacağız ve bizler kazanacağız.” dedi. 

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.37 (2)
KİMSENİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ
Dem Parti Didim Belediye eş başkanı Nizamettin Özden ise yaptığı konuşmada “Biz belediyeyi aldığımızda belediye kapıları kimseye kapanmayacak. Aksine bütün halklara, inançlara sonuna kadar açılacak. Sizler bu konuda bize güvenin. Biz Şimdiye kadar belki önceki süreçlerde bazı stratejiler yapıldı. Bazılarıyla ittifaklara girildi. Ama bu süreçte sizlerin talebiyle kendi öz gücümüze güvenerek Didim halklarıyla beraber seçime giriyoruz. Bizler açık ve net söylüyoruz. Herkes duysun bunu. Kimsenin arka bahçesi değiliz. Kimsenin yedeği konumunda da değiliz. Bizler bu belediyeyi kazanacağız. Hem de çok güçlü kazanacağız. Onlara da sesleniyorum. Gelsinler bize destek sunsunlar. Bu kervan yürüyüşümüze, bu onurlu yürüyüşümüze katkı sunsunlar. Didim Türkiye'nin adeta küçük bir fotoğrafıdır. Didim, halklar mozaiğinin olduğu bir kenttir. Bizler de belediyeyi aldığımızda orada bütün bu haklar bu inançlar kendilerini orada ifade edebilecekler. Randevu sistemi biliyorsunuz bizim belediyelerimizde yoktur. Biz bütün kapıları ortadan kaldıracağız. Halkın arasından diğerleri gibi makam odalarına ya da makam araçlarından inmeyen belediye başkanları olmayacak.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Nevroz ateşi yakıldı.

Mavişehir Pazaryeri esnafının sorunları halen çözülmedi Mavişehir Pazaryeri esnafının sorunları halen çözülmedi

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.37.24

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.25

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.37

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.25 (1)

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.36

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.14

Whatsapp Image 2024 03 17 At 15.36.14 (1)

Editör: Ergun Korkmaz