Dem Parti seçim ofisine ziyarette bulunan Didim Dersimliler Derneği, Didim Erzincanlılar Derneği, Didim Vartolular Derneği, Didim Malatyalılar Derneği, Didim Elbistanlılar Derneği ve Didim Diyarbakırlılar Derneği 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde Dem Parti'ye destek olacaklarını belirtti.
Didim Dersimliler Derneğini Dem Parti ilçe eş başkanları Feride Akdağ ve Salih Erkek Didim Belediyesi Dem Parti belediye eş başkan adayları Sidar Boza Sarı ve Nizamettin Özden ve çok sayıda partili karşıladı.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.13.38 (2)Yöre dernekleri adına konuşma yapan  Barış Bozkır, konuşmasında "31 Mart yerel seçim sürecinde emekten, demokrasiden, barıştan yana saf tuttuğumuzu daha önce ilan etmiştik. Biliyorsunuz ki birçok parti bu seçime giriyor. Demokrasinin gereği, saygımız var. Her parti kendini yaşama bakış anlamında çeşitli alanlarda ifade ediyor ve o düzlemde de seçime giriyor. Ancak yaşadığımız kent olan Didim'de son zamanlarda bizleri üzen hatta hatta rencide eden bazı hal ve durumların altını çizmeden geçemeyeceğiz. Biliyorsunuz ki bugün ziyaret ettiğimiz Dem Parti de genel seçimlerde eş başkan adaylarını çıkararak yurdun çeşitli yerlerinde olduğu gibi burada da seçime girdi. Kimi destekler, kimi desteklemez, kimi oy verir vermez bu ayrı bir konu. Ama kirli siyasetle dedikoduyla yürütenlere buradan bir çağrımız var. Diyorlar ki Dem Parti hatta Tip çeşitli yerlerden paralar almış. Bakın buradan altını çizerek söylüyorum. Haddinizi bilin. Biz sizin aday adaylığı sürecinde genel merkezlerinizde dağıtılan milyon dolarları anlatsak burada gün yüzüne çıkamazsınız. Herkes haddini bilecek.Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.13.36 (1)

Dem Parti'yi ya da Tip'i diğer dostlarımızı bu tür partileri kendinizle karıştırmayın. Diyorlar ki oyları bölüyorsunuz evet bölüyorum. Ama neden öyle bölüyorum? Vallahi kimse kusura bakmasın, partisi karar alıp Afrin Operasyonu'nda, o batalıkta ne işimiz varken o bombalara adını yazdıranlara karşı vallahi ben oy bölüyorum. Vermeyeceğiz de. Ve sandığa gömeceğiz. Evet oy bölüyoruz. Ranttan yana olanlara karşı bir duruşumuz var. Ranttan yana olmayanların yanında olarak oy bölüyorsak biz oy bölmeye devam edeceğiz. Biz hırsızların, rantçıların yanında olamayız. Adları farklı ama yaşam tarzları, yaşam biçimleri aynı olan siyasi partilere oy vermeyeceğiz. Düzen partilerine oy vermeyeceğiz. Eğer burada oy böldüğümüzü iddia edenlere bir çift lafım da var. Madem öyle hiçbir iddianız olmayan Diyarbakır'da, Hakkari'de, Şurnak'ta, Muş'ta Kars'ta çekin tüm adaylarınızı!  Orada iddianız yok. Para mı aldınız o zaman siz? Biz böyle bir şey diyebilir miyiz? İnsanlar böyle bir şey diyebilir mi? . Altılı masanın neredeyse kahraman inattığınız bir ablanız vardı ya. Bak şimdi nasıl saldırıyor size. Hatta o seçimde Cumhur İttifakı'na karşı çekilmişti. Onların lehine çekilmişti. Olmazsa da bu tarafta ama Dem olunca olay yani iş başka yerlere geliyor. O yüzden Bakın şunu söyleyebilirsiniz. Biz kazanacağız deyin çalışıyoruz deyin. Buna saygı duyarız. Kesinlikle saygı duyarız. Ama herkes haddini bilecek" ifadelerini kullandı. 
Didim Belediyesi Dem Parti eş başkan adayları Sidar Boza Sarı ve Nizamettin Özden ise yöre derneklerine teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.13.39 (1)

Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.13.38 (1)

Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.13.37

Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.13.38

ALTINKUM SAHİLİNDE BAYRAM YOĞUNLUĞU ALTINKUM SAHİLİNDE BAYRAM YOĞUNLUĞU