Didim, Zeytindostu Derneği’nin her yıl düzenlemiş olduğu Zeytinyağı Kalite yarışmasına katılım göstererek, 4 ödül sahibi oldu.

Zeytindostu Derneği’nin her yıl düzenlendiği Zeytinyağı Kalite Yarışması, bu yılda birçok katılımcıyı ağırladı. Zeytinyağı üreticilerinin katılım gösterdiği yarışmada, Didimli üreticiler 4 ödül ile geri döndü. Didimli üreticileri 1 tane Preminyum (Yüksek Altın), 2 tane Aldın ve 1 tanede Bronz olmak üzere 4 tane ödülü Didim’e kazandırdı.

Kağıt fabrikasındaki yangın söndürülemiyor Kağıt fabrikasındaki yangın söndürülemiyor

Kazanılan ödüller ile ilgi Didim Ziraat Odası yaptığı açıklamada, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi Didim Ziraat Odası olarak Anıt ağaçlarımızdan ürettiğimiz yüksek polifenollü yağımız da yine Altın madalya aldı. Ödül alan üreticilerimizi ve bu üretime katkıda bulunan tüm bileşenlerimizi tebrik ediyoruz. Didim Zeytinciliği Didim’in tanıtımında Turizm ve İnşaat sektöründen sonra önemli bir değer oluşturmaktadır. Özellikle yüksek polifenollü yağlar üretme noktasında çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Tekrar tebrik ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. HABER : HEYBET KARABABA

Editör: Ergun Korkmaz