Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Didim İlçe Jandarma Komutanlığı, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

“Kaybolan bir köy; Yoran” kitabı Kaymakam Kuruca'ya takdim edildi “Kaybolan bir köy; Yoran” kitabı Kaymakam Kuruca'ya takdim edildi

Edinilen bilgiye göre; Didim’de faaliyet gösteren bir konaklama yerine ticari taksi ve binek araçlar ile getirilen düzensiz göçmenler tespit edilerek takip edilmeye başlandı. Konaklama merkezinden araçlar ile Didim ilçesinde bulunan bir koydan yasadışı olarak yurt dışına çıkmak için deniz kenarında bota bindikleri esnada 2 organizatör ve 22 düzensiz göçmen suçüstü yakalandı. Konaklama merkezinde yapılan aramada ise 1 organizatör ve 15 düzensiz göçmen yakalandı. Devamında yapılan araştırmada 1 organizatör daha Didim’de saklandığı adreste yakalandı. Operasyonda A.A, Y.E.D, S.S, C.A isimli 4 organizatör ve 39 düzensiz göçmen ile birlikte göçmen kaçakçılığında kullanılan ticari taksi, binek araç ve zodiak bot ve motoru ele geçirildi. Yakalanan düzensiz göçmenler adli ve idari işlemlerinin ardından Aydın Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

....